Накопичувальні пенсії: міністр соцполітики очікує запуск системи в 2023 році

Все про економіку та фінанси

Міністр соціальної політики Марина Лазебна розраховує на прийняття законопроекту про накопичувальну пенсійну систему в 2021 році і на запуск системи з 1 січня 2023 року, пише "Інтерфакс-Україна".

"Ми працюємо над тим, щоб у цьому році був прийнятий консолідований і компромісний закон про введення в Україні накопичувальної пенсійної системи", - сказала Лазебна в ефірі програми "Свободи слова Савіка Шустера" в п`ятницю ввечері.

Міністр зазначила, що даний документ важливо прийняти в 2021 році, щоб потім підготувати всі необхідні підзаконні акти і визначити коли стартуватимуть внески.

"Тому, 2021 рік я сподіваюся буде роком прийняття закону, 2022 рік - буде роком прийняття всіх необхідних підзаконних актів і підготовки всієї інфраструктури та 1 січня 2023 року - стане роком, коли працюють люди, ті категорії, які визначить закон, будуть відкладати на свої накопичувальні рахунки", - зазначила вона.

Лазебна додала, що передбачається, що обов`язковою накопичувальна система буде для людей до 50 років, а для інших вона буде добровільною.