Наглядова рада Ощадбанку призначила Наумова главою правління

Все про економіку та фінанси

Ощадбанк повідомив, що 2 жовтня його наглядова рада на своєму засіданні ухвалила два рішення:

- про припинення з 2 листопада 2020 року повноважень чинного голови правління Андрія Пишного;

- про призначення з 3 листопада 2020 року на цю посаду Сергія Наумова.

"Таким чином завершено імплементацію результатів відкритого конкурсу на посаду керівника Ощадбанку, який відбувся раніше цього року", - йдеться в заяві держбанку.

Як зазначається, з дати ухвалення рішення розпочинається План передачі управління до нового керівника Ощадбанку, який триватиме 30 днів.

"Процес зміни голови правління жодним чином не відіб’ється на роботі фінансової установи: банк працюватиме у звичайному режимі", - кажуть в Ощадбанку.

Сергій Наумов має вищу технічну та економічну освіту, а також у 2005 році отримав ступінь MBA в Kassel International Management School (Німеччина). Загальний стаж роботи Сергія Наумова в банківській сфері становить 25 років. Він обіймав керівні посади у провідних банках України, зокрема Райффайзенбанку, УкрСиббанку, Правекс Банку, Піреус Банку. В останніх трьох банках Сергій Наумов працював на посаді голови правління загалом понад 10 років.

Контекст

22.09.2020 НБУ погодив кандидатуру Сергія Наумова на посаду голови правління державного Ощадбанку за результатами розгляду пакета документів та співбесіди, проведеної правлінням Нацбанку.

У червні 2020 року Сергій Наумов переміг у конкурсі на посаду голови правління Ощадбанку.

Регулятор нагадував, що голова правління держбанку призначається та звільняється з посади наглядовою радою банку після проходження конкурсного відбору. Строк повноважень голови правління становить п’ять років. Голова правління вступає на посаду після надання письмової згоди на це Національним банком. 

Як писав Finbalance, 18.09.2020 Київський апеляційний суд задовольнив заяву Геннадія Хелемського та повернув йому апеляційну скаргу на ухвалу Печерського райсуду м. Києва від 10 вересня, якою було задоволено клопотання Сергія Наумова та скасовано заходи забезпечення позову в справі №757/25950/20-ц, вжиті ухвалою цього суду від 25.06.2020.

Нагадаємо, ухвалою Печерського райсуду м. Києва від 25.06.2020 було зупинено рішення наглядової ради Ощадбанку про визнання С. Наумова переможцем конкурсу на посаду глави правління Ощадбанку й було заборонено органам управління держбанку вчиняти дії щодо призначення С. Наумова на вказану посаду, а також було заборонено суб’єктам державної реєстрації юросіб вносити зміни в держреєстр щодо керівника та/або підписанта Ощадбанку, в т.ч. заборонено реєструвати призначення Сергія Наумова керівником та/або підписантом Ощадбанку до вирішення по суті спору в цій справі.

Ухвала Печерського райсуду м. Києва від 25.06.2020 про блокування призначення С.Наумова на посаду глави правління Ощадбанку була прийнята на вимогу Геннадія Хелемського - одного з учасників конкурсу на посаду глави правління Ощадбанку (працює директором департаменту структурованого торговельного фінансування Укргазбанку).