"Нафтогаз" підвищив ціну газу для виробників тепла на 25%

Все про економіку та фінанси

У жовтні 2020 року оптова ціна на природний газ для виробників теплової енергії, яким НАК «Нафтогаз України» постачає газ у рамках спеціальних обов’язків (ПСО), становить 5374,1 грн за 1 тис. куб. м (без урахування ПДВ та витрат на транспортування газу магістральними і розподільними трубопроводами), що 24,8% більше порівняно з вереснем, пише "БізнесЦензор".

Як зазначається, ціна газу для виробників тепла розраховується відповідно до постанови Кабінету Міністрів №867 від 19 жовтня 2018 р., з урахуванням змін котирувань (цін) на європейських газових хабах.

"Нафтогаз" констатує, що за період, який використовується для розрахунків, котирування на природний газ у Європі зросли у порівнянні з вересневими цінами на 26% через підвищення попиту. "Проте, завдяки значним запасам у підземних сховищах газу в Україні, ціна газу для виробників тепла у жовтні зросла порівняно з минулим місяцем на 24%", - додали в НАКу.

Нагадаємо, Нафтогаз до 1 травня 2021 року постачає природний газ для виробників тепла, які підпадають під дію Положення про покладення спеціальних обов’язків на суб’єктів ринку природного газу для забезпечення загальносуспільних інтересів у процесі функціонування ринку природного газу, затвердженого постановою Кабміну від 19 жовтня 2018 р. № 867 (із змінами та доповненнями), та уклали відповідні договори постачання природного газу.