"Нафтогаз" надасть позику "Укрнафті" на 2,5 млрд грн для сплати ПДВ

Все про економіку та фінанси

"Нафтогаз" надасть "Укрнафті" безвідсоткову позику в розмірі 2,5 млрд грн для погашення податкових зобов`язань в рамках врегулювання питання спірного газу. Про це йдеться в рішенні наглядової ради "Укрнафти", пише Liga.net.

Як зазначається, 14 лютого за відповідне рішення проголосували 8 з 9 присутніх членів наглядової ради. Не голосував за нього глава наглядової ради - виконавчий директор "Нафтогазу" Юрій Вітренко.

Позика надається для сплати "Укрнафтою" ПДВ, який виникає в рамках укладеного 31 січня договору між "Укрнафтою" і "Нафтогазом" щодо купівлі 2 млрд кубометрів спірного газу, який має бути в сховищах "Укртрансгазу".

"Укрнафта" повинна повернути 2,5 млрд грн "Нафтогазу" до 1 квітня 2020 року. Якщо цього не відбудеться, "Нафтогаз" отримає газ "Укрнафти" в сховищах "Укртрансгазу" на цю суму.

Нагадаємо, 3 лютого Ю. Вітренко повідомив, що суд затвердив мирову угоду "Нафтогазу" й "Укрнафти" щодо спірного газу. Згідно з угодою, "Нафтогаз" повинен виплатити "Укрнафті" майже 30 млрд грн, викупивши у неї спірні 2 млрд кубометрів газу, використані в 2006-2012 роках на потреби населення, і ще додатково - 2 млрд кубів газу майбутнього видобутку.

51% акцій "Укрнафти" належить "Нафтогазу". Ще близько 42% акцій володіють офшори, пов`язані з Ігорем Коломойським та його партнерами (по 13,6% - компанії Littop Enterprises Limited і Bridgemont Ventures Limited, 12,9% - Bordo Management Limited, 9,9% - інші акціонери). Із 2003 року "Укрнафту" контролює менеджмент групи "Приват".

Спірні обсяги газу - це газ, який Укрнафта впродовж 2006-2012 років добувала і передавала в газотранспортну систему (для "Укртрансгазу"). Нафтогаз використовував цей газ для потреб населення і вважав, що повинен заплатити "Укрнафті" за нього за ціною як для населення. "Укрнафта" наполягала на ринковій ціні. Компанії судилися шість років, але в 2014 році Верховний Суд підтримав "Укрнафту" й прийняв остаточне рішення про те, що за "Укрнафтою" повинні бути визнані спірні обсяги газу, видобуті в 2006 році. Щодо пізніших періодів "Укрнафта" отримала проміжні перемоги, але остаточного рішення немає.