Ціни на нафту впали до мінімумів з 2002-2003 років

Все про економіку та фінанси

Ціни на нафту марки Brent в ході торгів у середу падали до $26,65 (мінімум з 2003 року), а WTI - до $23,6 (мінімум з 2002 року), пише Reuters.

Goldman Sachs прогнозує падіння ціни на Brent до 20 дол у ІІ кварталі, що не спостерігалося на ринку з 2002 року.

Запаси нафти в США скоротилися минулого тижня, показали дані Американського інституту нафти (API) у вівторок. Зниження американських запасів надало деяку підтримку цінам, однак прогноз попиту залишається похмурим на тлі цінової війни між великими виробниками та поширення коронавірусу.

Міністр нафти Іраку Тамер аль-Гадбан закликав провести екстрену зустріч ОПЕК і держав, що не входять в організацію, щоб обговорити термінові заходи для відновлення балансу на ринку нафти.

Індекс S&P 500 у вівторок зріс на 6%, відновивши частину втрат понеділка, оскільки ФРС і Білий дім взяли подальші заходи щодо підвищення ліквідності та усунення шкоди від спалаху коронавіруса, що тисне на світову економіку. Індекс Dow Jones Industrial Average зріс на 5,2%, Nasdaq Composite - на 6,23%.

Разом з тим, в середу ключові американські індекси знижуються на 4-5%.

ФРС повідомила про повторний запуск програми викупу короткострокового корпоративного боргу для поліпшення ситуації на кредитних ринках.

Пандемія спровокувала серйозні перебої в роботі компаній і в поїздках по всьому світу, оскільки люди залишаються вдома і уникають своєї звичайної діяльності. Багато компаній попередили про зниження виручки, а більшість експертів готуються до рецесії в США.