Нафта Brent перевищила позначку $43 вперше з початку березня

Все про економіку та фінанси

Вартість бареля Brent на біржі в Лондоні вперше з 6 березня перевищила позначку в $43, пише РБК.

Зросла і вартість техаської WTI - її котирування, теж вперше з 6 березня, перевищили позначку в $40 за барель.

Як зазначає агентство Bloomberg, зростанню нафтових цін сприяла згода учасників угоди ОПЕК+ зберегти скорочення видобутку 9,7 млн ​​барелів на добу до кінця червня і зменшити її на 100 тис. барелів на добу в липні. Країни, які не змогли виконати умови угоди на 100%, зобов`язалися компенсувати недотримання квот впродовж трьох наступних місяців - липня, серпня і вересня.

Агентство вказує, що відразу після досягнення угоди Саудівська Аравія вирішила серйозно підвищити ціни на свою нафту. Передбачається, що доходи від липневого експорту в інші країни Азії компенсують усі втрати Ер-Ріяда від березневого зриву угоди ОПЕК+, який призвів до різкого зниження котирувань.

Зростанню нафтових цін сприяло в тому числі і зняття в багатьох країнах обмежень, пов`язаних з поширенням коронавірусної інфекції. При цьому існують побоювання, що друга хвиля захворюваності, а також торгові суперечності між Пекіном і Вашингтоном або повернення на ринок виробників сланцевої нафти негативно позначаться на ціновій ситуації на ринку.