НАБУ: в.о. керівника САП поновив розслідування справи "Роттердам+"

Все про економіку та фінанси

Національне антикорупційне бюро України повідомило, що 25 січня в.о. керівника САП Максим Грищук відновив розслідування в справі "Роттердам+".

Заява НАБУ:

"НАБУ вкотре закликає Генпрокурора змінити старшого групи прокурорів, що здійснюють процесуальний нагляд у справі «Роттердам+» і, відтак, забезпечити ефективне розслідування однієї із найбільших корупційних схем в історії України.

Належність доводів НАБУ про недопустимість обраного способу процесуальної поведінки старшого групи прокурорів підтримано в.о. керівника САП Максимом Грищуком, який 25 січня відновив розслідування у справі.

Однак змінити старшого групи прокурорів може наразі лише керівництво Офісу Генерального прокурора, яке уникає постановлення рішення з цього приводу і не надає власної незалежної оцінки діям і рішенням згаданого прокурора, тим самим унеможливлюючи проведення подальшого неупередженого розслідування".

Нагадаємо, на минулому тижні НАБУ повідомляло, що прокурор САП Віталій Пономаренко вдруге закрив справу "Роттердам+". Національне антикорупційне бюро вважає таке рішення незаконним та планує оскаржити його.

"НАБУ готує скаргу на ім’я в.о. керівника САП щодо рішення прокурора Пономаренка про закриття справи «Роттердам+». Сподіваємося на оперативний розгляд", - повідомляли в НАБУ.

Перед цим НАБУ констатувало, що 12 січня Шостий апеляційний адмінсуд скасував рішення Окружного адмінсуду м. Києва щодо визнання протиправними дії детектива НАБУ із встановлення збитків у 18 млрд грн через формулу «Роттердам+».

Як зауважувало НАБУ, таким чином, суд апеляційний інстанції підтвердив, що детективи НАБУ діяли законно та у межах повноважень під час розрахунку і встановлення розміру збитків, завданих через запровадження формули «Роттердам+» споживачам електроенергії.