НАБУ: справа ВіЕйБі Банку залежить від Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду

Все про економіку та фінанси

НАБУ констатує, що 20 липня Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду розглядатиме скарги НАБУ та САП на ухвалу слідчого судді Печерського райсуду Києва, керуючись якою Офіс генпрокурора ухвалив рішення, "що може призвести до закриття справи за фактом заволодіння 1,2 млрд грн стабілізаційного кредиту, наданого Нацбанком ПАТ «ВіЕйБі Банк»" (цитата).

Коментар НАБУ:

"НАБУ має достатні докази причетності підозрюваних осіб до злочину. Якщо суд визначає законними рішення Печерського райсуду, всі зусилля слідства у справі будуть поставлені під сумнів. Повідомлення про підозру, обрання підозрюваним запобіжних заходів, виділення в окремі провадження фактів за участю підозрюваних, що перебувають у розшуку — все це може відійти у минуле, ніби й не було.

Насправді ні в рішенні слідчого судді ні в постанові виконувача обов’язків Генерального прокурора не йдеться про закриття справи. А закрити справу з підозрюваними на теперішній стадії досудового розслідування може виключно прокурор САП.

Оскільки здійснення судового контролю у справах НАБУ є виключною компетенцією ВАКС, Печерський райсуд не мав повноважень на здійснення судового контролю у цій справі і винесення рішення про скасування постанови (щодо відновлення слідства у справі).

У червні 2020 року постанова в.о. Генерального прокурора НАБУ (щодо скасування постави про відновлення слідства у справі) винесена неуповноваженою особою. Адже в КПК повноваження виконувача обов’язків Генерального прокурора є вужчими за повноваження Генерального прокурора, повноваження щодо скасування постанови Першого заступника Генерального прокурора має виключно Генеральний прокурор, а не особа яка виконує обов’язки, прийнята поза межами компетенції постанова не є обов’язковою до виконання, зазначена постанова оскаржена Генеральному прокурору".

Заява "Укрлендфармінг" - тут.