НАБУ проводить обшуки в офісі ICU в справі "Роттердам+"

Все про економіку та фінанси

В офісі ICU (Investment Capital Ukraine) проходить обшук. Про це йдеться в повідомленні групи, пише liga.net.

"Не дивлячись на те, що раніше ICU повністю задовольнила всі запити НАБУ на надання інформації в рамках кримінального провадження стосовно посадових осіб НКРЕКП за фактом можливого порушення, №52017000000000209 від 24.03.2017, наразі в офісі ICU проходить обшук", - йдеться в повідомленні.

У компанії зазначають, що надали повне сприяння правоохоронцям і надали всі витребувані документи.

"Група працює в штатному режимі, а поточний обшук розцінює не інакше як спробу чинити на неї тиск, який має явний політичний контекст. Причиною цього тиску ICU бачить невдоволення нинішньою владою і її оточення реформами, проведеними своїми попередниками, деякі з яких раніше працювали в ICU", - підкреслюють в ICU.

Раніше повідомлялося, що НАБУ розслідує скупку корпорацією ICU облігацій ДТЕК бізнесмена Ріната Ахметова в рамках розслідування кримінальної провадження щодо введення формули "Роттердам+". 

В ході досудового розслідування детективи НАБУ встановили, що компанії ICU Investment Management Ltd, CIS Opportunities Fund SPC Ltd і Global Opportunities Fund SPC Ltd, що входять до групи ICU, з вересня 2015 року по травень 2016 року придбали єврооблігації DTEK Finance plc на Ірландській фондовій біржі. Купівля збіглася з розробкою Порядку формування прогнозної оптової ринкової ціни електричної енергії (т.зв. формула "Роттердам+").

НАБУ звернуло увагу на те, що Дмитро Вовк, який очолював НКРЕКП, яка і ввела формулу "Роттердам+", раніше працював в групі ICU. Після введення формули навесні 2016 року вартість єврооблігацій DTEK Finance plc зросла на 60% від вартості їх придбання.

Як зазначалося, у слідства є достатні підстави вважати, що глава і члени НКРЕКП, при прийнятті "Роттердам+" діяли не тільки в інтересах компаній групи ДТЕК, але і в інтересах юридичних і фізичних осіб, які протягом 2015 - 2016 рр. через компанії групи ICU, набували єврооблігацій DTEK Finance plc.

Основними власниками головного ICU Holdings Limited є Макар Пасенюк і Костянтин Стеценко. Пасенюка називали фінансовим радником Петра Порошенка.