НАБУ проводить обшуки в "Богдан Моторс" і спортклубі "5 елемент" Порошенка

Все про економіку та фінанси

Детективи НАБУ проводить обшуки в приміщеннях компанії "Богдан Моторс" та спортивному клубі "5 елемент", пише liga.net з посиланням на дані НАБУ.

Як зазначається, обшуки проходять в рамках розслідування розтрати держмайна в особливо великих розмірах посадовцями Міноборони і Генштабу України.

За версією слідства, посадові особи Міноборони і Генштабу в 2015-2018 роках незаконно внесли в державне оборонне замовлення автотранспорт, який був куплений за завищеною ціною.

Попередня правова кваліфікація справи - ч. 5 ст. 191 КК України (розтрата в особливо великих розмірах або організованою групою).

Справу детективи НАБУ розслідують з квітня 2018 року.

Джерела "Української правди" стверджують, що детективи НАБУ приїхали з обшуками в елітний спортклуб 5 елемент, що належить Петру Порошенко. Однак правоохоронців не пускали в приміщення, пояснюючи, що там приймальня народного депутата.

26 червня ДБР провело масові обшуки у чиновників Міноборони, а також у члена партії Петра Порошенко "Європейська солідарність" Юрія Бірюкова. Глава ДБР Роман Труба заявив, що обшуки пов`язані з розслідуванням організації корупційної схеми із закупівлі неякісного майна для військових за завищеними цінами.

Раніше Порошенко заявляв, що продав свою частку в "Богдані" Олегу Гладковському ще в 2009 році. Однак, за даними ЗМІ, бізнес-структурам п`ятого президента все ще належать міноритарні частки в "Богдані".