На саміті АСЕАН не змогли домовитися про найбільшу ЗВТ у світі

Все про економіку та фінанси

Учасникам триденного саміту Асоціації держав Південно-Східної Азії (АСЕАН) в Бангкоку не вдалося підписати угоду про створення найбільшої зони вільної торгівлі в світі. Підписання документа відкладено до лютого 2020 року, повідомила представник уряду Таїланду, констатує DW.

Учасники переговорів не змогли прийти до єдиної думки через Індію, яка висловила стурбованість наслідками можливого припливу недорогих китайських товарів для місцевих компаній. Індійська сторона висунула нові вимоги, яким "складно відповідати", заявив неназваний співрозмовник Reuters, знайомий з позицією Нью-Делі.

Ініціатором угоди про створення зони вільної торгівлі виступив Пекін. Обговорюваний документ зачіпає 10 країн-членів АСЕАН, а також Австралію, Індію, КНР, Нову Зеландію, Південну Корею і Японію. Таким чином, угода охоплює країни, на частку яких припадає третина світової економіки і майже половина населення планети. 

Прем`єр-міністр Таїланду Прают Чан-Оча раніше зазначив, що підписання документа посприяє економічному зростанню, торгівлі та інвестицій. А МЗС Китаю заявив, що раннє укладання угоди "створить основу для економічної інтеграції Східної Азії".

Генсек ООН закликав відмовитися від вугілля

На саміті виступив генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш. Він закликав до конкретних заходів щодо захисту клімату. Зокрема, міжнародному співтовариству слід припинити використовувати вугілля як енергоносій, підкреслив генсек ООН. За словами Гутерріша, мільярди доларів грошей платників податків неприпустимо спрямовувати на субсидування отримання електроенергії з викопних видів палива. Це призведе лише до збільшення числа ураганів, тропічних захворювань і конфліктів, додав він.

При цьому розвинені країни повинні допомагати країнам, що розвиваються в їх спробах скоротити викид газів, що завдають шкоди клімату, вважає Гутерріш. За його словами, лише в цьому випадку вдасться не допустити глобального зростання температури в поточному столітті вище 1,5 градуса Цельсія в порівнянні з доіндустріальним рівнем.