На майно "Бліц-Інформ" перед продажем був накладений арешт у межах карного провадження

Все про економіку та фінанси

14 листопада Печерський райсуд задовольнив клопотання прокуратури м. Києва та в рамках кримінального провадження №42019000000002328 від 01.11.2019 - щодо можливих зловживань ліквідатора ПрАТ “Бліц-Інформ” - наклав арешт на майно підприємства:

- майновий комплекс (за адресою м. Київ, вул. Мурманська, 7);
- поліграфічне обладнання (за адресами м. Київ, вул. Мурманська, 7 та м. Київ, вул. Кіото, 25);
- товари в обороті - поліграфічні матеріали (за адресою м. Київ, вул. Мурманська, 7);
- піонерський табір «Сонячний» (за адресою м. Київ, вул. Промениста, 1, Броварське лісництво, квартал №54);
- 19 автотранспортних засобів.

Згідно з судовими матеріалами, ПрАТ “Бліц-Інформ” передавало свої активи в заставу для Укрексімбанку (за низкою кредитних договорів). При цьому на 01.10.2019 заборгованість підприємства перед держбанком становила 1,28 млрд грн.

Постановою Госпсуду м. Києва від 19.06.2019 у справі №910/2595/19 ПрАТ «Бліц-Інформ» було визнано банкрутом та відкрито ліквідаційну процедуру.

Судовими ухвалами від 29.05.2019 та від 28.08.2019 було визнано Укрексімбанк забезпеченим кредитором ПрАТ «Бліц-Інформ» на загальну суму 1,77 млрд грн.

Як зазначається, в ході ліквідаційної процедури у справі про банкрутство ПрАТ «Бліц-Інформ» ліквідатором банкрута замовлено, а організатором аукціону Товарною біржею «Українська міжрегіональна спеціалізована» було організовано та проведено декілька аукціонів з продажу майна боржника, до якого входить і майно, яке перебуває в заставі/іпотеці Укрексімбанку.

Умовами другого повторного аукціону, призначеного на 18.11.2019, передбачалося, що до продажу ліквідатором боржника запропоновано усі активи ПрАТ «Бліц-Інформ», які включені до складу єдиного Лоту №1. Початкова вартість Лоту № 1 була встановлена на рівні 495,9 млн грн.

На думку слідства, вказана сума “є сумнівною, необґрунтованою, непогодженою з заставним кредитором АТ «Укрексімбанк», здійснена ліквідатором з порушенням норм чинного законодавства України та відповідно є такою, що не може бути використана при продажу майна банкрута” (цитата з судових матеріалів).

Як писав "БізнесЦензор", за даними товарної біржі "Українська міжрегіональна спеціалізована", 18.11.2019 відповідний аукціон відбувся й активи ПрАТ “Бліц-Інформ” були продані за 49,59 млн грн (при тому, що спершу активи виставлялися на продаж з ціною 4,12 млрд грн; відповідно дисконт склав 99%).

Покупцем стало ТОВ "Палп Мілл Прінт".

За інформацією компанії, 25 листопада поліція, СБУ, прокуратура провели в неї обшуки.

За даними держреєстру, власником 80% в ТОВ "Палп Мілл Принт" є ТОВ "Автоспецтранс-Київського картонно-паперового комбінату", кінцевим бенефіціаром якої зазначений громадянин Кіпру Володимир Крупчак, і по 10% належить Ілоні Яремі з Києва та Олегу Дубровці із Закарпаття.

Крупчак є кінцевим бенефіціаром Pulp Mill Holding GmbH (Австрія) - власника Київського картонно-паперового комбінату (Обухів), представники якого на початку 2019 року увійшли до наглядової ради ПрАТ "Бліц-Інформ" після продажу контрольного пакета колишніми власниками компанії.

Зокрема, партнер Крупчака Олег Дубровка представлявся як новий президент ПрАТ "Бліц-Інформ".

Загальна сума боргів ПрАТ "Бліц-Інформ", яке в процедурі банкрутства, - 4,1 млрд грн.

Ці вимоги можна було погасити тільки шляхом продажу майна, яке майже повністю знаходиться в заставі кредиторів. Підприємство розташоване на площі понад 16,5 га в Деснянському районі Києва. Це - промислова нерухомість, поліграфічне обладнання, транспорт та інші цінності.

За даними судового реєстру, серед найбільших кредиторів підприємства, зобов`язання перед якими забезпечені заставою, - Укрексімбанк (1,748 млрд грн), ІKB Deutsche Industriebank (301,4 млн грн) і німецьке Koenig & Bauer AG (563,3 млн грн).

Член наглядової ради Укрексімбанку, радник президента Володимира Зеленського Вікторія Страхова 31 жовтня написала в Facebook, що Укрексімбанк і ІKB Deutsche Industriebank намагаються через суд перешкодити дешевому продажу майна "Бліц-інформу".

Виручка "Бліц-Інформу" в 2018 році скоротилася на 41,3% - до 528,91 млн грн, а чистий збиток - на 41,3%, до 320,66 млн грн.