МВФ: світова економіка зупинилася, такого ще не бачили

Все про економіку та фінанси

Глава МВФ Крісталіна Георгієва заявила, що ситуація в світовій економіці гірша, ніж під час кризи 2008-2009 років. Через погіршення ситуації з вірусом МВФ збільшить розмір екстреного фінансування в два рази - до $100 млрд, пише dt.ua.

"Ми ніколи в історії МВФ не бачили, щоб світова економіка зупинилася. Ми в рецесії, яка набагато гірша, ніж глобальна економічна криза", — повідомила К. Георгієва.

За її словами, найбільше від наслідків коронавіруса страждають країни, що розвиваються, оскільки в них менше ресурсів для захисту від цієї подвійної кризи — кризи охорони здоров`я і економічної.

У зв`язку з цим МВФ готовий задіяти весь свій резерв у розмірі 1 трлн дол і подвоїть розмір екстреного фінансування з $50 млрд до $100 млрд, додала вона.

Як раніше попереджала Георгієва, світовий ВВП на тлі пандемії коронавіруса може знизитися в 2020 році сильніше, ніж у 2009-му під час глобальної фінансової кризи, а відновлення буде залежати від строків усунення епідемії. Особливу загрозу вона бачить у можливій хвилі банкрутств і скорочення робочих місць, які можуть не тільки підірвати здатність економіки до відновлення, але і зруйнувати основи суспільства.

За даними Університету Джонса Хопкінса, у всьому світі коронавірусом заразилися понад 1 млн осіб, понад 58 тис. померли від захворювання. МВФ зазначав, що наслідки пандемії будуть серйозними для глобальної економіки, однак деякий буфер все ж можна створити, в тому числі з допомогою високого рівня зайнятості.