МВФ: наслідки пандемії COVID-19 будуть серйозні, але світова економіка впорається

Все про економіку та фінанси

Директор департаменту стратегії, політики і аналізу МВФ Мартін Мюлейзен заявив, що наслідки поширення коронавірусу будуть серйозними, але світова економіка зможе з ними впоратися, повідомляє DW.

За словами екперта МВФ, тривале зростання світової економіки і високий рівень зайнятості населення забезпечують певний запас, який допоможе пережити дуже слабку економічну активність протягом наступних місяців через пандемію коронавірусу.

На думку Мюлейзена, кризова ситуація настала в момент, коли світова економіка готова до потрясінь, а фінансові інститути перебувають в "кращій формі", ніж вони були до світової економічної кризи 2008 року.

Він підкреслив, що сьогодні головне - це допомогти обмежити поширення коронавірусу. "Потрібно зробити так, щоб в якийсь момент з`явилася впевненість у тому, що шок буде тимчасовим, а наслідки не триватимуть кілька місяців", - вважає він.

Представник МВФ додав, що центробанки і уряди держав повинні координувати відповідні заходи, які вже вживаються.

До цього Мартін Мюлейзен заявляв, що в разі серйозного спаду через коронавірус, МВФ може надати до 50 мільярдів доларів для екстреного фінансування заходів в країнах з ринком, який формується, і країнах, що розвиваються.

Нагадаємо, 20 березня голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн (Ursula von der Leyen) заявила про послаблення правил бюджетних витрат для країн ЄС з метою пом`якшення економічних наслідків пандемії коронавірусу.

За її словами, уряди країн-ЄС зможуть підтримати багато компаній і підприємців, яким загрожує банкрутство. Це рішення вимагає офіційного схвалення країн-членів ЄС.

Голова Єврокомісії також повідомила, що бюджет Євросоюзу візьме на себе частину тягаря для порятунку економіки країн Євросоюзу. Для цього виділять 37 млрд євро на підтримку охорони здоров`я та підприємств.

Відповідно до Пакту стабільності і зростання, держбюджети країн-членів ЄС повинні мати позитивне або нульове сальдо. У виняткових випадках допускається дефіцит бюджету, але він не повинен перевищувати 3 відсотки від ВВП до кінця фінансового року. Державний борг не повинен перевищувати 60 відсотків від ВВП на кінець фінансового року або наближатися до цього рівня.