МВФ: спад в світовій економіці буде глибшим, ніж під час кризи 2008-2009 років

Все про економіку та фінанси

Директор-розпорядник МВФ Крісталіна Георгієва заявила, що пандемія коронавірусу зумовить рецесію в світовій економіці в 2020 році, причому вона може бути гіршою, ніж під час світової фінансової кризи 2008-2009 років, однак у 2021 році зростання має відновитися, пише Reuters.

К. Георгієва підтримала надзвичайні фіскальні заходи, які вживають багато країн світу для зміцнення систем охорони здоров’я та захисту постраждалих компаній та працівників, а також кроки центральних банків щодо пом’якшення грошово-кредитної політики.

Глава МВФ зауважила, що Фонд активізується для забезпечення фінансування в умовах надзвичайної ситуації, зазначивши, що 80 країн вже просили про допомогу.

За словами К. Георгієвої, Фонд готовий мобілізувати ресурси на 1 трлн дол.

Глава МВФ також звернула увагу, що з початку нинішньої кризи відтік капіталу з ринків, що розвиваються, сягнув історичного рекорду - 83 млрд дол.

У свою чергу президент Світового банку Девід Малпас заявив про можливість залучення до 150 млрд дол впродовж 15 місяців, щоб допомогти країнам, що розвиваються, боротися з пандемією коронавірусу.

Він також закликав країни-кредитори G20 дозволити найбіднішим країнам призупинити платежі за двостороннім боргом, щоб зосередити відповідні кошти на посиленні систем охорони здоров`я.