МВФ: повернення Приватбанку екс-власникам дестабілізує економіку України

Все про економіку та фінанси

Представник Міжнародного валютного фонду в Україні Йоста Люнгман висловив думку, що денаціоналізація Приватбанку призведе до дестабілізації макрофінансової ситуації в країні, пише "Інтерфакс-Україна".

"Думаю, буде неймовірним, якщо відбудеться денаціоналізація Приватбанку... Думаю, денаціоналізація дестабілізує економіку України", - сказав він. 

"Це буде настільки болючий сигнал (для інвесторів), що навряд чи це станеться. Тоді можна буде забути про міжнародні фінансові інституції в Україні", - додав голова регіонального представництва IFC в Україні, Молдові та Білорусі Джейсон Пелмар, виступаючи під час конференції Ukraine: Game of Trones. Final Season, організованої компанією Concord Capital.

Радник новообраного президента Володимира Зеленського та колишній міністр фінансів Олександр Данилюк вважає невизначеною долю Приватбанку без швидкої судової реформи

"Рішення тут єдине - реформа судової системи. Її необхідно зробити дуже швидко і не боятися цього. Якщо цього не відбудеться, то незрозуміло, як розвиватиметься ситуація щодо ПриватБанку", - сказав він, виступаючи на конференції Ukraine: Game of Trones. Finlal Season?, організованій компанією Concord Capital у четвер у Києві.

Данилюк також наголосив, що реформа судової системи та правоохоронних органів є пріоритетом для команди Зеленського, тоді як можливість упровадження економічних реформ команда бачить після парламентських виборів.

Фінансовий директор Приватбанку Анна Самаріна запевнила, що останні рішення суду по Приватбанку суттєво на впливають на роботу фінустанови.

"Зараз банк нічого не відчуває, все нормалізувалося і повернулися кошти, які клієнти знімали в банкоматах 18-19 квітня, коли ми спостерігали піковий обсяг зняття до 3 млрд грн в день, як на новорічні свята. Проте, якщо продовжувати такі оголошення, то так, будуть аналогічні реакції", - додала А. Самаріна.

При цьому вона зазначила, що Приватбанк є системним банком і "будь-яка індивідуальна дія щодо Приватбанку ззовні може позначитися на всій банківській системі".

А. Самаріна також повідомила, що після судових рішень Приватбанк був змушений перестати бути донором на міжбанку.

"Ми в нормальній ситуації, швидше за все, є донором на міжбанку. У нас були невеликі ліміти, це виключно управління ліквідністю. До недавнього часу ми більше розміщували, ніж залучали коштів на міжбанку", - пояснила фіндиректор банку.

Водночас, за словами Самариной, сьогодні зобов`язання Приватбанку на 95% покриваються ліквідними активами, і банк без проблем справляється з коливаннями ресурсної бази.