МВФ готовий підтримати податкову амністію в Україні з базовою ставкою 9%

Все про економіку та фінанси

Місія МВФ вважає недоцільною нульову ставку податку при добровільному розкритті інформації (амністії капіталів), однак впровадження механізму амністії капіталів з базовою ставкою податку в 9% дасть можливість розширити базу оподаткування, йдеться у звіті місії фонду, пише "Інтерфакс-Україна".

"Рекомендації - впровадити тільки 9-відсоткову ставку добровільного розкриття активів, розташованих за кордоном", - ідеться в документі.

При цьому МВФ підтримує пільгову 5-відсоткову ставку при репатріації капіталів, тоді як нульова ставка тут також недоцільна, свідчить документ.

"(Рекомендації)... не впроваджувати нульовий відсоток для репатрійованих активів і при реінвестуванні їх у державні облігації", - значиться серед рекомендацій у звіті.

Про законопроект щодо податкової амністії, внесений у Верховну Раду, - тут.

При цьому місія МВФ рекомендує Україні вдосконалити механізм адміністрування податку на прибуток замість заміни його податком на виведений капітал.

"Місія вивчила пропозиції про заміну податку на прибуток, що діє нині, податком на розподілений прибуток в Україні, який також називають податком на виведений капітал. Місія не знайшла жодних нових елементів для зміни своєї позиції, викладеної в попередньому звіті з податкової політики в травні 2017 року: пропозиція є поганою податковою політикою, яка може завдати шкоди країні в кількох площинах", - ідеться у звіті.

Насамперед ідеться про значні втрати податкових надходжень, які, за консервативними оцінками, можуть сягнути 1,7% ВВП (у 2020-2021 рр.), зазначають у фонді. Це, на його думку, високий ризик через відсутність надійних варіантів компенсаторів.

Крім цього, як зазначається, немає очевидних доказів, що такі зміни сприятимуть збільшенню інвестиційних потоків.

"Податок на розподілений прибуток не простіший. Насправді це призводить до деяких ускладнень, оскільки передбачуваний розподіл дивідендів має бути перевірений, транзакція за транзакцією, з прив`язкою до трансфертного ціноутворення", - наголошується в документі.

Водночас МВФ вважає: ефективнішою є модернізація податку на прибуток, особливо в аспекті міжнародного оподаткування, а також з урахуванням пом`якшення валютного контролю. "Ці перевірки традиційно спонукають українські компанії та приватних осіб зберігати великі ресурси за кордоном та не платити прибутковий податок в Україні", - зазначається в документі.

Стосовно законопроектів про заходи BEPS місія відзначила низку пунктів, які потребують технічного вдосконалення, частина з них стосується контрольованих іноземних компаній (КІК), постійних представництв і трансфертного ціноутворення (ТЦО).

"Рекомендації значною мірою сприяють спрощенню правил, поліпшенню визначення основних понять, усуненню потенційних лазівок і в деяких випадках - суворішому дотриманню міжнародних стандартів", - зазначили у фонді.

Місія МВФ 22 листопада завершила свою роботу в Україні.