МВФ озвучив дві передумови для прогнозу падіння ВВП України в 2020 році на 8,2%

Все про економіку та фінанси

Постійний представник МВФ в Україні Йоста Люнгман констатує, що прогноз Фонду щодо падіння ВВП України в 2020 році на 8,2% пояснюється слабким запасом накопичень українських домогосподарств і обмеженою фіскальною підтримкою економіки, пише "Інтерфакс-Україна".

"Є два фактори, чому український ВВП падає більше, ніж в інших країнах. Перший - в українських домогосподарств немає таких (...) грошових буферів, як в інших країнах", - зазначив він в ході онлайн-конференції Європейської бізнес-асоціації (ЄБА) "Business Outlook: Crisis Management Lessons".

Люнгман пояснив, що рівень споживання впав дуже сильно і продовжить падати ще більше, якщо відсутній запас грошових накопичень.

Представник МВФ додав, що ще одним фактором є обмежена фіскальна підтримка економіки. Він уточнив, що в порівнянні з іншими країнами Україна знаходиться десь посередині за рівнем підтримки, що надається економіці в цій кризі, яка в той же час обмежується фіскальним простором і фінансовою нестабільністю.

Люнгман також зазначив, що дуже складно прогнозувати подальший розвиток, поки не винайдуть вакцину проти COVID-19.

"У наступному році економічна ситуація частково покращиться, проте навіть наприкінці 2021 року рівень ВВП буде приблизно на 6% нижчим, ніж у 2019 році. За попередніми оцінками, Україна повернеться до докарантинного рівня розвитку лише у 2024 році", - зазначив Йоста Люнгман, якого цитує Європейська бізнес-асоціація.

Як повідомлялося, МВФ на початку червня погіршив прогноз спаду ВВП України в 2020 році до 8,2% з 7,7% в його квітневому прогнозі. Фонд також знизив прогноз відновлення української економіки в 2021 році з 3,6% до 1,1% з прискоренням до 3% в 2022 році.

Світовий банк прогнозує в цьому році спад української економіки на 3,5%.