МВФ критикує склад конкурсної комісії, яка має відбирати членів наглядових рад держбанків

Все про економіку та фінанси

Глава місії МВФ в Україні Рон ван Роден у листі до прем`єр-міністра Олексія Гончарука вказав на те, що деякі члени комісії з відбору незалежних членів наглядових рад державних банків не відповідають встановленим критеріям постанови уряду про формування цієї комісії. Про це пише “БізнесЦензор” з посиланням на відповідний лист глави місії МВФ, який оприлюднив заступник голови парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Олександр Дубінський (є членом цієї комісії за квотою Верховної Ради, входить у фракцію "Слуга народу").

"Виглядає так, що представники президента та парламенту в комісії не мають відповідного професійного досвіду, як цього вимагає параграф перший постанови. Тому ми просимо вашої допомоги в забезпеченні того, щоб всі члени конкурсної комісії повністю відповідали всім критеріям, які передбачені постановою №2019/8 до того, як комісія відновить свої засідання", - сказано в листі.

Згідно з параграфом першим постанови Кабміну №2019/8, всі члени конкурсної комісії з відбору незалежних членів наглядових рад держбанків повинні мати повну вищу освіту, досвід роботи на керівних посадах не менше п`яти років, досвід роботи в фінансовій сфері не менше трьох років. А також повну цивільну дієздатністьі, відсутність непогашеної судимості, відсутність адміністративних стягнень за правопорушення, пов`язані з корупцією, бездоганну ділову репутацію та високі професійні та моральні якості.

За оцінками О. Дубінського, цей лист глави місії МВФ може бути спрямований в т.ч. проти нього - як помста за ініціативу щодо створення тимчасової слідчої комісії ВР по НБУ та ФГВФО.

Раніше повідомлялося, що Кабмін оновив склад конкурсної комісії з відбору незалежних членів наглядових рад держбанків розпорядженням №887 від 25 вересня.

Представником президента став перший заступник керівника Офісу президента Сергій Трофимов, представниками Кабміну - директор департаменту управління держвласністю Міністерства розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства Роман Кропивницький, заступник міністра фінансів Геннадій Пліс, директор юрдепартаменту Мінфіну Олена Скрипкіна.

Після проведення реформи корпоративного управління в держбанках в 2018 році їх наглядові ради повинні складатися з дев`яти осіб, шість з яких є незалежними директорами і по одному є представниками за квотою президента, Кабміну і Верховної Ради.

Для визначення претендентів на посади незалежних членів наглядової ради Кабмін створює конкурсну комісію, до складу якої входить один представник від президента, три - від Кабміну, один - від профільного комітету парламенту.

Члени наглядових рад повинні також бути узгоджені Нацбанком, який має право вимагати зміни кандидатур.