Moody`s не підвищило суверенний рейтинг України, але поліпшило прогноз

Все про економіку та фінанси

Агентство Moody`s повідомило, що змінило прогноз суверенного рейтингу України на “позитивний” зі “стабільного”. Довгострокові рейтинги підтверджені на рівні Caa1.

Серед передумов для поліпшення прогнозу агентство називає

- зміцнення валютних резервів на фоні попиту іноземних інвесторів на ОВДП, викупу Нацбанком валюти на ринку, тривалої фіскальної та грошово-кредитної дисципліни, а також поліпшення доступу України до міжнародних ринків капіталу;

- поліпшення макроекономічної ситуації (наближення інфляції до цільового показника центробанку дозволяє поступово послаблювати грошово-кредитну політику), зменшення внутрішньополітичних ризиків після виборів та перспективу відновлення імпульсів реформ.

Разом з тим, констатується, що підтвердження рейтингів на рівні Caa1 відображає значну зовнішню вразливість України, у т.ч. через значні виплати по зовнішньому боргу, що відбудуться протягом найближчих років. У випадку відсутності нової програми МВФ Україна потребуватиме постійного доступу до ринку.

“Ризик нового спалаху геополітичної напруженості продовжує стримувати зростання кредитного рейтингу вгору”, - підкреслює Moody`s.

Серед факторів, важливих для кредитного профілю України, агентство називає несприятливі демографічні тенденції, що ймовірно, обмежать можливості України для посилення економічної конкурентоспроможності.

Графіка - аналітика ICU Михайла Демківа