Moody’s - про Приватбанк, Укрексім, Ощад, Райффайзен, Сбер, Промінвест, Південний

Все про економіку та фінанси

Агентство Moody’s вслід за поліпшенням прогнозу для суверенного рейтингу України зі “стабільний” на “позитивний” (та покращенням оцінки макропрофілю з “дуже слабкий” на “дуже слабкий+”) аналогічним чином змінило прогнози для рейтингів 7 банків - Приватбанку, Укрексімбанку, Ощадбанку, Райффайзен Банку Аваль, банку “Південний”, Сбербанку, Промінвестбанку.

Як зауважують аналітики, умови фінансування українських банків за останні роки покращилися та можуть лишатися стабільними впродовж наступних 12-18 місяців завдяки поступовому зростанню депозитів, їх дедоларизації та скороченню зовнішніх запозичень банків (до 5 млрд дол на 20.06.2019 з 19 млрд дол на кінець 2014 року).

Moody’s вказує на високу частку держзобов’язань в активах держбанків: Приватбанк - біля 60%, Ощадбанк - понад 60%, Укрексімбанк - понад 50%. Окремо аналітики агентства звертають увагу на високий рівень проблемних кредитів у портфелі Ощадбанку, його скромний буфер капіталу та прибутковість при високому рівні ліквідних активів у всіх трьох банків з держкапіталом.

У контексті Райффайзен Банку Аваль та банку “Південний” фахівці зауважують, зокрема, поліпшення якості активів на фоні зниження рівня проблемних активів до 10% на 30.06.2019, тоді як у Промінвестбанку на 30.09.2019 цей показник сягав 96%, що фактично робило потребу врегулювання цього питання єдиним фокусом у бізнес-моделі фінустанови.

За оцінками Moody’s, санкції України проти банків з російським капіталом фактично виключають можливість продажу Промінвестбанку, а у випадку Сбербанку (рівень проблемних кредитів - 77%) вони блокують можливість розвитку, при тому, що і його російський акціонер має намір продати українську “дочку”.