Мнучін: США не можуть знову закрити економіку

Все про економіку та фінанси

США не можуть знову закрити економіку через коронавірус, сказав в четвер міністр фінансів країни Стівен Мнучін, додавши, що впродовж наступного місяця в економіку надійде ще $1 трлн підтримки, пише Reuters.

Мнучін також сказав в ефірі телеканалу CNBC, що готовий знову піти в Конгрес за додатковими коштами для захисту робочих місць і співробітників, але допомога окремим штатам буде залежати від переговорів з законодавцями. 

Число заражених коронавірусів в США перевищило 2 млн осіб у середу. Після п`яти тижнів спаду число нових випадків зараження на загальнонаціональному рівні дещо зросло. Частково, це пов`язано зі збільшенням кількості тестів, яке за один день, 5 червня, досягла рекордної позначки 545.690, але з тих пір знизилася, пише Reuters.

Недавнє збільшення числа випадків зараження, ймовірно, є і результатом того, що все більше людей переміщаються по країні і відновлюють діяльність, пов`язану з бізнесом і відпочинком, так як всі 50 штатів поступово виходять з карантину.

Загальнонаціональні протести, які почалися через смерть афроамериканця Джорджа Флойда після затримання поліцією, можуть привести до чергового сплеску заражень в найближчі тижні.

Медики вважають, що перші випадки зараження коронавірусом у США з`явилися в січні, а до 28 квітня в країні було зареєстровано перший мільйон заражених. У червні число нових заражень становило в середньому 21.000 в день, в травні - 23.000, в квітні - в середньому 30.000, за даними Рейтер.

Загальна кількість смертей, викликаних коронавірусів в США, перевищила 112.000, що також є найвищим показником у світі.

Всесвітня організація охорони здоров`я (ВООЗ) 12 травня повідомила, що перед зняттям карантинних заходів частка людей, які отримали позитивний результат тесту на коронавірус, повинна залишатися на рівні 5% або нижче протягом не менше 14 днів.

Число позитивних тестів в США коливалося в межах 4-7% в національному масштабі й не відповідало рекомендаціям ВООЗ, хоча показники багатьох окремих штатів - відповідали.

Минулого тижня деякі штати все ще повідомляли про кількість виявлених випадків зараження, що перевищує поріг ВООЗ, при цьому Меріленд зафіксував 8%, Юта, Небраска і Вірджинія - 9%, Массачусетс - 11%, Арізона - 12%.

На піку епідемії в квітні від 25% до 50% тестів були позитивними.