МХП має намір орендувати логістичний центр "Арктика", який Dragon Capital купила в Ощада

Все про економіку та фінанси

ПрАТ "Миронівський хлібопродукт" (МХП) має намір орендувати логістичний центр "Арктика" в с. Софіївська Борщагівка поблизу Києва у групи компаній Dragon Capital. Як випливає з порядку денного Антимонопольного комітету України, питання про надання дозволу на оренду планується розглянути 11 січня, пише "Інтерфакс-Україна".

МХП - найбільший виробник курятини в Україні. Виробляє також зернові, соняшникову олію, продукти м’ясопереробки. На європейський ринок МХП постачає охолоджені півтуші курей, які переробляють, зокрема, на його підприємствах у Нідерландах та Словаччині. У лютому 2019 року МХП завершив операцію з придбання словенської компанії Perutnina Ptuj.

Крім того, наприкінці 2020 року наглядова рада МХП ухвалила рішення про створення філії "МХП Логістика".

Засновником і мажоритарним акціонером МХП є український бізнесмен Юрій Косюк.

Чистий прибуток МХП у 2019 році зріс в 1,7 раза порівняно з 2018 роком - до $215 млн, виручка збільшилася на 32% - до $2,06 млрд, EBITDA скоротилася на 16% - до $376 млн.

Як повідомлялося, у лютому-2019 Dragon Capital Investments Limited (Нікосія, Кіпр), що входить до групи компаній Dragon Capital, завершила операцію з придбання належного державному Ощадбанку логістичного комплексу "Арктика" класу "А" загальною площею 21,5 тис. кв. м в с. Софіївська Борщагівка поблизу Києва через дочірнє підприємство "БЦТ" (Київ).

У листопаді-2018 Ощадбанк продав "Арктику" на аукціоні за 195 млн грн на майданчику електронних торгів OpenMarket держпідприємства СЕТАМ.