Місія МВФ завершила візит в Україну: угоди наразі немає, обговорення триватиме

Все про економіку та фінанси

Місія МВФ завершила візит в Україну, який тривав з 14 по 22 листопада. Її глава Рон ван Роден зробив таку заяву:

"Команда фахівців МВФ провела конструктивні та плідні обговорення з представниками влади України.

Місія МВФ віддала належне істотному прогресу, що його було досягнуто в останні кілька місяців на шляху поступу реформ та дотримання виваженої економічної політики.

Місія досягла помітного подальшого просування у дискусіях щодо заходів та реформ, що могли би лягти в основу нової програми, підтриманої МВФ.

Серед таких кроків - заходи у грошово-кредитному, податково-бюджетному та фінансовому секторах, так само як і реформи, спрямовані на поліпшення бізнес-середовища, посилення верховенства права і нарощування економічного зростання.

Дискусії триватимуть наступними тижнями".

Прем`єр-міністр Олексій Гончарук констатував, що "ми провели конструктивні перемовини [з місією МВФ]" (цитата).

"Місія оцінила істотний прогрес, досягнутий за останні кілька місяців. Ми продовжуємо роботу над новою програмою у тісній співпраці", - зауважив глава уряду.

Міністр фінансів Оксана Маркарова також наголосила, що "Мінфін підтверджує досягнутий значний прогрес і узгодження дуже багатьох параметрів майбутньої програми [з МВФ]" (цитата).

"Ті, хто регулярно читає заяви, помітили, що в ній немає фрази після "але". Зради немає. Активно просуваємося до узгодження програми", - резюмувала глава Мінфіну.

Контекст

Заступник директора-розпорядника ФГВФО Віктор Новіков на днях заявив, що Україна в консультації з МВФ завершує роботу над змінами до законодавства про банкрутство банків, якими буде заборонено повертати неплатоспроможні банки колишнім власникам.

Згодом прем’єр Олексій Гончарук зазначив, що ні Приватбанк, "ні кошти з нього не повинні бути повернені попереднім акціонерам" (цитата).

Потім Ігор Коломойський заявив, що "Приватбанк буде повернуто (мені) найближчим часом", і “Міжнародний валютний фонд знає [про це]” (цитата).