Місія МВФ розпочала роботу в Києві, - представництво Фонду

Все про економіку та фінанси

Місія Міжнародного валютного фонду (МВФ) на чолі з Роном ван Роденом прибула до Києва для продовження дискусії про можливість відкриття для України нової програми розширеного фінансування EFF, пише "Інтерфакс-Україна" з посиланням на представництво Фонду в Україні.

Офіційна інформація про терміни роботи місії поки що відсутня.

Як повідомлялося, Україна веде переговори про можливість того, що фонд відкриє нову трирічну програму EFF на $5-6 млрд. У вересні Київ відвідала місія МВФ, яка згодом повідомила про плани продовжити дискусію.

Український уряд і центробанк сподіваються, що позитивне рішення про нову програму буде ухвалено у грудні, що дасть змогу отримати перший транш за нею ще до кінця цього року.

У четвер Верховна Рада планує ухвалити закон про держбюджет-2020 року, що є однією із головних умов для відкриття програми. Напередодні парламент також ухвалив у першому читанні закон про обіг сільгоспземель в Україні, а ще раніше - повернув норму про відповідальність за незаконне збагачення, що також підвищує шанси на позитивне рішення МВФ.

Серед головних питань залишається питання гарантій незалежності Національного банку і повернення коштів платників податків, витрачених на націоналізацію ПриватБанку та виплату вкладникам інших виведених із ринку банків.