Мін`юст України оскаржив у російському суді стягнення $144 млн на користь "Татнафти"

Все про економіку та фінанси

Україна подала касаційну скаргу до Верховного суду РФ на рішення про стягнення $112 млн плюс відсотки на користь "Татнафти" через втрату нею частки в "Укртатнафті". Як повідомляє ТАСС, позивачем виступає Міністерство юстиції України, констатує liga.net.

"Татнафта" подавала в Гаазький арбітраж позов до уряду України, вимагаючи компенсації за втрату власності і несплату нафти в розмірі $2,4 млрд. У 2014 році "Татнафті" за цим позовом було присуджено $112 млн. Україна подала клопотання про скасування арбітражного рішення, але 29 листопада 2016 року Апеляційний суд Парижа його відхилив і зобов`язав Україну відшкодувати витрати для "Татнафти". "Татнафта" подала клопотання в Лондоні і Москві про примусове виконання рішення про виплату $144 млн в свою користь.

У лютому цього року Арбітражний суд Ставропольського краю постановив стягнути з України $144 млн у рамках виконання рішення Міжнародного комерційного арбітражу за позовом "Татнафти". У червні Арбітражний суд Північно-Кавказького округу залишив в силі рішення про стягнення з України боргу компанії.

У липні заступник міністра закордонних справ України з питань євроінтеграції Олена Зеркаль сказала, що якщо Україна не виплатить для "Татнафти" компенсацію $112 млн плюс відсотки, рахунки і активи держави можуть бути заарештовані.

Компанія "Укртатнафта" створена відповідно до указів президентів України і Татарстану в 1994 році на базі Кременчуцького НПЗ. Раніше 18,296% акцій НПЗ належало структурам, близьким до "Татнафти", ще 28,7788% - міністерству майна Татарстану. Потім на підприємстві з`явилися нові акціонери, близькі до української групи Приват і бізнесмена Олександра Ярославського. В результаті судових розглядів частка татарстанських акціонерів в компанії практично зведена до нуля. На підприємстві з`явився новий великий акціонер, пов`язаний з групою Приват - фірма "Корсан".