Мін`юст РФ розповів, як спробує уникнути виплат для Ощадбанку за кримські активи

Все про економіку та фінанси

Російська Федерація 19 серпня подала скаргу на рішення паризького арбітражу, винесене в листопаді 2018 року, щодо стягнення на користь українського Ощадбанку $1,1 млрд як компенсації за експропріацію активів банку в Криму. Про це повідомляє прес-служба Мін`юсту РФ, пише "БізнесЦензор".

Російське відомство планує оскаржити застосування до захоплених при окупації Криму активів Ощадбанку Угоди між Кабінетом Міністрів України і урядом Російської Федерації про заохочення та взаємний захист інвестицій.

Російська сторона в апеляційній заяві має намір доводити, що майно Ощадбанку не захищалося зазначеною угодою, оскільки договір діє з 1992 року і не охоплює інвестиції радянського періоду. При цьому Ощадбанк є правонаступником філії Ощадбанку СРСР, а кримське відділення Ощадбанку також існувало вже за радянських часів і було частиною Ощадбанку ще до 1992 року. 

Як повідомлялося, російський Мін`юст заявив, що РФ оскаржила у французьких судах рішення міжнародного арбітражу про стягнення $ 1 млрд на користь українського "Ощадбанку" ще в липні. Тоді в "Ощадбанку" заявили, що не отримували жодних документів, які свідчили б про подачу скарги.

У листопаді 2018 року міжнародний арбітраж в Парижі ухвалив стягнути з Росії $1,3 млрд за позовом Ощадбанку. Крім того, російська сторона повинна буде виплатити відсотки, які будуть нараховуватися на цю суму до тих пір, поки позовні вимоги не погасять повністю.

17 липня 2019 року Київський апеляційний суд задовольнив заяву Ощадбанку і дав дозвіл на виконання рішення Міжнародного комерційного арбітражу (Париж) про стягнення $1,3 млрд, а також відсотків, з РФ як компенсацію за експропріацію активів банку в Криму.

Ощадбанк звернувся до міжнародного суду в серпні 2016 року.