Мінцифри пропонує ввести єдиний податок для ІТ-компаній на рівні 4-7% від доходів

Все про економіку та фінанси

Заступник міністра цифрової трансформації Олександр Борняков оприлюднив концепцію змін в оподаткуванні ІТ-сектору, яка була підготовлена Мінцифри спільно з представниками парламентського комітету з питань цифрової трансформації.

Так, пропонується ввести єдиний податок для юридичних осіб без обмеження обігу на рівні 4-7%.

Відповідно до цього податкового режиму, юридичні особи-експортери послуг сплачуватимуть єдиний податок та будуть податковим агентом для співробітника, сплачуючи також 2 ЄСВ та військовий збір.

За словами урядовця, наразі обговорюються такі вимоги до тих, хто приєднується до такого режиму:

- компанія із кількістю співробітників більше 10;
- частка експорту у прибутку — більше 75%;
- частка зарплатного фонду у собівартості — більше 75%;
- середня зарплатня — не менше 5 мінімальних ЗП.

О. Борняков вважає, що вказана модель "зберігає механізм забезпечення соціальних гарантій працівників та не збільшує податкового навантаження та адміністрування, адже з одного боку для ІТ-компаній вводиться податок та звітність, а з іншого — ми скасовуємо низку податків для працівників" (цитата).

Водночас чільний представник Мінцифри вказав, що наразі відкритим є питання, як на вказану податкову модель "відреагує BEPS і податкова США", "чи не створюємо ми правила гри, що перешкоджають невиправданого виводу прибутків з-під оподаткування при трансфертному ціноутворенні" (цитата).

Нагадаємо, у вересні 2019 року в уряді пропонували створити 5-у групу ФОП для ІТ-спеціалістів, але зрештою від цієї ідеї відмовилися.

Презентація податкової ініціативи Мінцифри - тут.