Міністр фінансів буде координувати роботу Бюро фінрозслідувань, - законопроект

Все про економіку та фінанси

Законопроект про Бюро фінансових розслідувань (№1208), внесений главою парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данилом Гетманцевим ("Слуга народу"), передбачає координацію нового органу Кабінетом Міністрів через міністра фінансів і здійснення ним самостійної оперативно-розшукової діяльності, пише "Інтерфакс-Україна".

Згідно з документом, текст якого оприлюднено на сайті Верховної Ради, Кабмін призначає голову органу та звільняє за пропозицією міністра фінансів.

"Для забезпечення прозорості та неупередженості під час відбору кандидатів на посаду керівника Бюро фінансових розслідувань міністр може оголошувати консультативний конкурс", - зазначено в тексті законопроекту.

Згідно з ним, керівником бюро може бути громадянин України з вищою юридичною або економічною освітою і стажем роботи щонайменше 15 років (досвід роботи на керівних посадах в органах влади або на підприємствах незалежно від форми власності, зокрема за кордоном, не менш як п`ять років). При цьому кандидат повинен володіти державною мовою і двома іноземними мовами.

Законопроект передбачає призначення голови бюро терміном на п`ять років без права обіймати цю посаду два терміни поспіль. Керівник нового органу має щорічно не пізніше 10 лютого та 10 серпня подавати президенту, Верховній Раді та Кабміну письмовий звіт про діяльність бюро за шість місяців, а також інформувати про основні питання роботи органу.

Законопроект передбачає створення не більше ніж семи територіальних управлінь у форматі окремих юросіб. У структурі бюро також передбачається створити підрозділ детективів, інформаційно-аналітичний, оперативний, оперативно-технічний та інші підрозділи. Граничну чисельність працівників органу має встановлювати Кабмін, причому вона може змінюватися залежно від рівня злочинності.

До основної підслідності бюро пропонується віднести кримінальні правопорушення за 25 статтями Кримінального кодексу. Серед них - незаконне виготовлення, зберігання, збут або транспортування з метою збуту підакцизних товарів (ст. 205), фіктивне підприємництво (ст. 204), фіктивне підприємництво (ст. 205), підроблення документів, що надаються для проведення держреєстрації юрособи та ФОП (ст. 205-1), ухилення від сплати податків (ст. 212), ухилення від сплати ЄСВ та страхових внесків на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування (ст. 212-1), нецільове використання бюджетних коштів (ст. 210), видача нормативно-правових актів, які скорочують надходження Державного бюджету в бюджет або збільшують його видатки (ст. 211), доведення до банкрутства (ст. 219), підроблення недержавних цінних паперів (ст. 224), незаконне використання товарного знака, фірмового найменування, кваліфікованого зазначення походження товару (ст. 229).

Раніше глава РНБО Олександр Данилюк заявляв, що президент України Володимир Зеленський визначив створення служби, яка запобігатиме вчиненню злочинів у фінансовій сфері, пріоритетним завданням.