Мінфін: на рахунках МОЗ і лікарень - значні суми, кошти неефективно використовують

Все про економіку та фінанси

За даними Міністерства фінансів, на 1 жовтня 2020 року залишки коштів на рахунках 2220 закладів охорони здоров’я, які надають послуги за програмою медичних гарантій, становили понад 10 млрд гривень.

За словами заступника міністра фінансів Романа Єрмоличева, це може свідчити про неефективне використання ними бюджетних коштів у сфері охорони здоров’я.

Як зазначається, в 4 закладів охорони здоров’я залишки на рахунках перевищували 100 млн грн: 

- Львівський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф (Львівська обл.) – 144,3 млн грн;

- Міська клінічна лікарня №4 Дніпровської міської ради (Дніпропетровська обл.) – 134,5 млн грн;

- Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф (Харківська обл.) – 122,8 млн грн;

- Сєвєродонецька міська багатопрофільна лікарня (Луганська обл.) – 105,7 млн гривень.

Як констатується, в 14 закладів залишки на рахунках становили від 50 до 100 млн грн. Разом сума залишків на рахунках цих закладів становила 948,28 млн грн.

Майже половина закладів охорони здоров’я (1012 закладів) мали залишки коштів на рахунках у розмірі від 1 до 10 млн грн. Загальна сума залишків на рахунках цих закладів становила 3 795,7 млн грн.

«Мінфін закликає до максимально ефективного використання коштів. Кожна гривня бюджетних коштів має працювати в інтересах громадян у максимально ефективний спосіб. Враховуючи заплановане збільшення бюджетних видатків на сферу охорони здоров’я до 5% ВВП до 2023 року, Міністерство фінансів очікує від всіх розпорядників та одержувачів бюджетних коштів у сфері охорони здоров’я, щоб вони максимально ефективно використовували кожну гривню коштів платників податків. Пацієнти мають знати, що держава про них піклується», - наголосив Роман Єрмоличев.

У Мінфіні додають, що Міністерством охорони здоров’я не використовуються кошти, які знаходяться на рахунках відомства станом на 1 грудня 2020 року - 20,9 млрд гривень.

"Це свідчить про неефективне використання ними бюджетних коштів", - резюмують у Міністерстві фінансів.