Мінфін: Укргазбанк та IFC підпишуть угоду 25 січня

Все про економіку та фінанси

Заступник міністра фінансів Юрій Драганчук у коментарі для "БізнесЦензора" заявив, що Укргазбанк і Міжнародна фінансова корпорація (IFC) 25 січня планують підписати договір про надання 5-річного кредиту на 30 млн євро з можливістю конвертації боргу в частку в акціонерному капіталі Укргазбанку в розмірі до 20%.

"За умовами угоди IFC надасть Укргазбанку п`ятирічну позику на суму 30 млн євро з можливістю її конвертації в частку в акціонерному капіталі фінустанови в розмірі до 20%. Розмір частки в акціонерному капіталі буде визначено окремо", - сказав Ю.Драганчук.

За його словами, підписання угоди заплановане в рамках реалізації стратегії реформування державного банківського сектора, схваленої Кабміном 2 вересня 2020 року (вона передбачає зменшення частки держави в банківській системі України до 25% протягом кількох років - до 2025 року).

"Ми ставимо перед собою мету забезпечити макроекономічне зростання шляхом створення стабільної фінансової системи. Підписання угоди є першим кроком на шляху її досягнення. Надану Укргазбанку позику буде конвертований в капітал банку, що дозволить зменшити частку держави в банку і сприятиме його подальшій приватизації", - заявив Ю. Драганчук

Заступник міністра фінансів зазначив, що переговори щодо укладення угоди були тривалими, а підписання є результатом спільної роботи фахівців Мінфіну, представників IFC та Укргазбанку.

"Імплементація угоди є виконанням одного із зобов`язань держави в рамках спільної з МВФ програми Stand-by", - зазначив Ю. Драганчук.