Мінфін та НБУ починають переговори з МВФ на технічному рівні, - Чурій

Все про економіку та фінанси

НБУ разом з Мінфіном починають переговори з МВФ щодо подальшої співпраці на технічному рівні, заявив заступник голови Нацюанку Олег Чурій, пише УНІАН.

«Йде листування. Зрозуміло, йдеться поки що не про підписання документів, а діалог триває. Ми очікуємо приїзду представників МВФ в Україну, коли буде сформовано новий уряд, тобто це має бути вже скоро», - сказав Чурій.

За його словами, нова програма з МВФ, найімовірніше, включатиме невиконані умови попередньої програми, включаючи закони про «спліт» (перерозподіл функцій нагляду за ринком небанківських фінансових послуг) і захист прав споживачів фінансових послуг, а також відновлення відповідальності за незаконне збагачення.

Що стосується підвищення внутрішніх цін на газ, то Чурій пояснив, що МВФ вимагає не встановлення конкретної ціни, а її відповідності ринку.

«Наш прогноз передбачає отримання цього року двох мільярдів доларів за новою програмою з МВФ. І наступного року теж», - додав заступник голови НБУ.

Водночас він зазначив, що для інвесторів важлива не сума одержуваної підтримки від МВФ, а факт наявності програми.

Крім того, Чурій нагадав, що в комплексі з новою програмою МВФ Україна зможе отримувати фінансування від інших міжнародних фінансових організацій.

Нагадаємо, місія МВФ у травні працювала в Україні з метою оцінки виконання умов для надання нашій країні чергового траншу кредиту на 1,3 млрд дол. в рамках чинної програми stand-by і вивчення питання про відповідальність за незаконне збагачення, яку в лютому було скасовано рішенням Конституційного суду України.

За підсумками місії в МВФ заявили, що Фонд відновить переговори про подальшу співпрацю з Україною після виборів до Верховної Ради і формування нового Кабміну.