Мінфін: держборги в травні зросли на 0,6% - до 2,2 трлн грн

Все про економіку та фінанси

За даними Міністерства фінансів, в травні за результатами ОВДП-аукціонів до держбюджету було залучено 51,6 млрд грн, у т.ч. в національній валюті 41,8 млрд грн.

"На фоні зростання попиту, стабілізації економічної ситуації середньозважена дохідність за ОВДП зменшилась, в тому числі за 3-місячними ОВДП - з 11,26% на початку травня до 10,19% на кінець місяця. Зменшення ставок за шестимісячними ОВДП склало 95 базисних пунктів, до 10,33% річних.

У звітному періоді інвесторам лише одного разу пропонувались номіновані в іноземній валюті облігації. За підсумками аукціону, який відбувся 19 травня, від розміщення шестимісячних облігацій було залучено 368,8 млн дол. США (еквівалент 9,8 млрд грн)", - констатує Мінфін.

У травні Міністерство фінансів погасило другий випуск облігацій зовнішньої державної позики під гарантію США. Загальна сума платежу становила понад $1 млрд.

"Завдяки проведеному в 2017 році репрофайлингу ОВДП, які знаходяться в портфелі Національного банку, на ОВДП, прив`язані до інфляції, Мінфін суттєво економить на обслуговуванні цих ОВДП. Так, ставка купону за облігаціями, які знаходяться в портфелі НБУ на загальну суму 145,2 млрд грн, у звітному періоді склала 4,5% річних порівняно зі ставкою 12,6%, яка була до репрофайлінгу", - інформує Мінфін.

Загалом за звітний період видатки на погашення держборгу становили 43,2 млрд грн, а на обслуговування – 12,7 млрд грн.

Як додає Мінфін, коливання на валютному ринку в травні були мінімальними (за даними НБУ гривня по відношенню до дол. США зміцнилась на близько 0,3%). Відповідно вплив на стан держборгу був незначним.

Сукупний державний та гарантований державою борг України в еквіваленті в національній валюті зріс на 0,59% до 2 209,46 млрд грн, а в еквіваленті в іноземній валюті – на 0,83% до 82,12 млрд дол. США.