Іпотечні кредити під 7%: Мінфін створив ПАТ "Українська фінансова житлова компанія"

Все про економіку та фінанси

Міністр фінансів Сергій Марченко підписав статут ПАТ «Українська фінансова житлова компанія», яке створене для розробки та втілення механізму доступної іпотеки. Зокрема йдеться про фінансові інструменти з можливостю отримання іпотечного кредиту до 7% річних строком до 20 років із залученням до співпраці банків за державного посередництва.

Міністр Сергій Марченко привітав Василя Шкуракова з призначенням на посаду генерального директора ПАТ «Українська фінансова житлова компанія».

Також він подякував Василю Шкуракову за його працю на посаді заступника міністра фінансів, його внесок у розробку та просування справи доступної іпотеки та за участь в реалізації Середньостроковоі стратегії управління державним боргом.

Як зауважує Мінфін, метою діяльності ПАТ «Українська фінансова житлова компанія» є не лише впровадження фінансово-кредитних механізмів забезпечення громадян України житлом, а також одержання прибутку від провадження господарської діяльності відповідно до законодавства України. 

Нагадаємо, на початку вересня Верховна Рада внесла зміни в закон "Про державний бюджет на 2020 рік", якими Мінфіну надано право здійснювати за рішенням Кабміну додатковий випуск облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП) для докапіталізації акціонерного товариства, 100% акцій якого належать державі в особі Мінфіну і яке створено з метою впровадження фінансово-кредитних механізмів забезпечення громадян України житлом.

Глава Мінфіну зазначав, що Кабінет Міністрів готує дві програми пільгової іпотеки зі ставками від 5% до 7% річних на термін від 60 до 240 місяців. При цьому перший внесок повинен становити не менше 20%, а площа житла, що купується за такою програмою, не повинна перевищувати 52 кв. м на людину.

За словами Марченка, на першому етапі передбачається надати 12,5 тис. іпотечних кредитів і придбати 18,8 тис. квартир в фінансовий лізинг.