Мінфін розраховує на $700 млн від МВФ до кінця року, Фонд заявляє про "тісну взаємодію"

Все про економіку та фінанси

Уряд вирішив створити міжвідомчу робочу групу з питань координації переговорного процесу з МВФ, повідомляє Міністерство фінансів.

Як зазначається, це тимчасовий консультативно-дорадчий орган Кабінету Міністрів, який утворений з метою виконання зобов’язань України в рамках програми «Стенд-бай».

Головою міжвідомчої робочої групи стане урядовий уповноважений з питань управління державним боргом Юрій Буца.

Крім того, до складу групи зі сторони Мінфіну також увійдуть заступник міністра фінансів з питань європейської інтеграції Юрій Драганчук, на якого покладені обов’язки заступника голови групи, радник міністра фінансів Юлія Пашко, а також начальник відділу співробітництва з МВФ Управління міжнародного співробітництва Міністерства фінансів Дмитро Манцуров - секретар Робочої групи.

"До кінця 2020 року Україна розраховує отримати 700 мільйонів доларів США в рамках чинної програми «Стенд-бай»", - йдеться в повідомленні Мінфіну.

«Україна виконує структурні маяки в рамках спільної з МВФ програми «Стенд-бай». Відповідно до графіку, в червні було затверджено Плани по скороченню NPL державних банків. Також в червні було спрощено процедуру зміни постачальників газу для побутових споживачів. У вересні ми прийняли необхідне законодавство для роботи ДПС та Держмитслужби в якості єдиної юридичної особи. НКРЕКП було прийнято рішення про встановлення тарифів на опалення, органи місцевого самоврядування майже завершили встановлювати свої тарифи», - зауважує заступник міністра фінансів з питань європейської інтеграції Юрій Драганчук. 

При цьому сьогодні директор Європейського департаменту МВФ Альфред Каммер заявив, що подальша реалізація програми Stand-By для України, зокрема виділення наступних траншів, залежатиме від імплементації Києвом реформ, виконання зобов`язань та інших цілей, передбачених Меморандумом за цією програмою, пише "Укрінформ".

"Упродовж останніх кількох місяців ми дуже тісно співпрацюємо з урядом [України] щодо імплементації реформ, але також щодо їхніх зобов’язань за Меморандумом та досягнення цілей, встановлених у програмі. Ми тісно взаємодіємо з ними щодо виконання та дотримання цих зобов’язань, і ця взаємодія продовжуватиметься", - зауважив представник Фонду.

За словами Каммера, у МВФ усвідомлюють, що програма Stand-By націлена на підтримку макроекономічної стабільності в Україні, реагування на коронакризу, але також на "реалізацію цілого ряду реформ, що мають бути проведені протягом 18-місячного періоду".