Мінфін розмістив ОВДП на $802 млн та €76 млн

Все про економіку та фінанси

За даними Міністерства фінансів, за результатами аукціону, який відбувся 24 березня, до держбюджету було залучено 24,8 млрд грн, у т.ч.

- 801,6 млн дол - під 3% з погашенням 18.06.2020;
- 75,7 млн євро - під 2,22% з погашенням 13.05.2021.

Мінфін наголошує, що "незважаючи на волотильність ринків, володіє достатнім запасом фінансової стійкості та фінансових інструментів, щоб впоратись із викликами" (цитата).

"Оскільки поточна кон’юнктура на ринку не дозволяє Мінфіну притримуватись стратегії збільшення випусків державного боргу в гривні та віддавати перевагу інструментам з довгим строком погашення, Мінфін активно реагує на зміни на ринку капіталу та використовує валютні фінансові інструменти на внутрішньому ринку, попит на які склався через обмеження українським банкам доступу до купівлі українських суверенних єврооблігацій", - йдеться в повідомленні Мінфіну.

Нагадаємо, 17 березня Міністерство фінансів розмістило ОВДП на 71,6 млн дол (1,9 млрд грн в еквіваленті) під 3,5% з погашенням 06.01.2021.

Аукціон, який Мінфін планував на 10 березня, був скасований "у зв’язку з високою волатильністю на глобальних ринках капіталу та за результатами проведених консультацій з первинними дилерами" (цитата).

НБУ заявляв, що не планує збільшувати свій ОВДП-портфель та не виключав варіант купівлі держоблігацій банками, з огляду на високу ліквідність у системі (200 млрд грн та 8-9 млрд дол). Разом з тим, у Нацбанку вказували, що "є питання стосовно дохідності".