Мінфін пояснив, чому закон про єдиний рахунок для сплати податків був заветований

Все про економіку та фінанси

Міністерство фінансів пояснило, чому Президент повернув до парламенту законопроект про єдиний рахунок для сплати податків і зборів: 

"Законопроєкт №1049 має на меті запровадити єдиний рахунок для сплати податків і зборів. Ефективне функціонування єдиного рахунку вирішить велику кількість технічних проблем при перерахуванні зазначених платежів, оптимізує діяльність податкових органів та спростить життя бізнесу.

Нині цей законопроєкт повернуто до Верховної Ради з пропозиціями Президента. Причиною тому - поправка, яка була внесена у текст законопроєкту на засіданні комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової і митної політики. За своєю суттю дана поправка ніяк не пов`язана зі змістом законопроєкту. Вона не стосувалася єдиного рахунку, а мала на меті регулювати націнки для оптових і роздрібних структур, що здійснюють продаж цигарок.

Це спричинило значне обурення виробників тютюнової галузі, через що навіть призупинялося виробництво на кількох фабриках. В результаті недовиконання плану по збору акцизного податку склало близько 3 млрд гривень. Тобто затримка дуже потрібного бізнесу законопроєкту через шкідливу поправку - це не лише втрата часу, але і збиток для цілої країни.

Кабмін звернувся до Президента з пропозицією накласти вето на законопроєкт №1049. Сподіваємося, що Верховна Рада невдовзі проголосує текст без правки і буде дано старт запровадженню єдиного рахунку".