Мінфін: підприємці подали заявки на кредити під 5-7-9% на суму 2 млрд грн

Все про економіку та фінанси

За даними Міністерства фінансів, за перші два тижні на участь в програмі "Доступні кредити 5-7-9%" надійшло 4020 заявок на загальну суму 2,04 млрд грн, а 775 українців зареєструвались на спеціальне безоплатне навчання підприємництву.

Найбільше заявок було зареєстровано в Київській області - на суму 503,9 млн грн. На другому місці - Вінницька область - на суму 155 мільйонів. Замикають трійку лідерів одесити: там подали заявок на участь в програмі на загальну суму 131,9 млн грн. Підприємці Львівщини надіслали заявок на участь в програмі на суму 130,3 млн грн.

При цьому в категорії "отримані кредити" лідером є Вінницька область. Тамтешні підприємці лише за два тижні роботи програми вже отримали кредитів на суму 3,8 млн грн. На другому місці з сумою 1,5 мільйона гривень - Житомирська та Львівська області. 1,3 млн грн отримали за програмою "Доступні кредити 5-7-9%" підприємці Волині. І трохи більше мільйона (1,1 млн грн) отримав бізнес Харківщини.

"На сьогодні учасниками програми вже є чотири банки. Це «Укргазбанк», «Ощадбанк», «Приватбанк» та «Укрексімбанк». Наразі ми маємо звернення ще від 12 банків, які виявили бажання приєднатися до реалізації програми", - коментує директор Офісу адміністрування проєктів міжнародної фінансової співпраці Мінфіну, під керівництвом якого функціонує Фонд розвитку підприємництва, Руслан Гашев.

Раніше в Мінекономіки повідомляли, що за перші два тижні дії згаданої держпрограми було видано кредитів на 27 млн грн.