Мінфін очікує угоду з IFC щодо Укргазбанку в найближчі тижні

Все про економіку та фінанси

Мінфін очікує підписання угоди з IFC щодо Укргазбанку в найближчі тижні, повідомив заступник міністра фінансів Юрій Драганчук в інтерв`ю для журналу "Кореспондент".

"Ми плануємо підписати угоду з IFC в найближчі тижні. Всі ключові питання вже вирішені. Ми отримали очікуване роз`яснення Антимонопольного комітету щодо визначення неналежності до державної допомоги можливого зворотного викупу Мінфіном акцій Укргазбанку, які будуть належати Міжнародній фінансовій корпорації (МФК, IFC) на правах власності, в разі виникнення намірів МФК скористатися таким правом протягом терміну дії пут-опціону, що є умовою кредитної угоди.

<...> Вони [IFC] дають кредит Укргазбанку на суму 30 млн євро, який потім буде конвертований в 20% капіталу банку", - констатував Ю. Драганчук.

Він також повідомив, що йдуть переговори з ЄБРР про входження в капітал Ощадбанку.

"Але говорити про якісь терміни, умови та суми ще рано. Поки ми на початку шляху. Це план вже на наступний рік. Ми розраховуємо, що входження IFC в капітал Укргазбанку дасть позитивний сигнал, і переговорний процес з ЄБРР стане більш активним", - додав заступник глави Мінфіну.

За словами Ю. Драганчука, наразі не визначено, на який пакет акцій Ощадбанку може претендувати ЄБРР.

"Ми ще не отримали чіткої цифри. Готові 100% продати, якщо буде покупець... Об`єктивно ж такі угоди проходять поетапно. Інвестор, перш за все, купує частку в капіталі банку, вивчає, як він працює. 20% - це достатня частка, щоб вивчити питання і прийняти рішення про більше входження в капітал. Нагадаю: в оновлених засадах стратегічного реформування банків державного сектора, які були підтримані урядом на початку осені цього року, ми задекларували, що до 2024 року частка банків з державним капіталом повинна скоротитися з аномальних 55% (які ми маємо зараз) до 25%. Відповідно, чим вагомішим буде входження інвестора в капітал Ощадбанку, тим краще", - сказав заступник міністра фінансів.

"Для Приватбанку також буде затверджена своя стратегія розвитку", - уточнив Ю. Драганчук.