Мінфін: наразі немає підстав для перегляду держбюджету

Все про економіку та фінанси

Міністерство фінансів повідомило, що очікує поліпшення ситуації з бюджетними доходами в найближчі місяці та наразі не бачить підстав для перегляду державного бюджету країни на поточний рік, пише УНІАН.

Як зауважили в Мінфіні, в січні держбюджет не був виконаний за доходами на 13,8 млрд грн через різницю фактичних і прогнозних макроекономічних показників, а також внаслідок зростання середньомісячних обсягів відшкодування ПДВ та авансової сплати рентного платежу компанією "Укргазвидобування" у грудні 2019 року.

"Низка факторів, які негативно вплинули на виконання державного бюджету, є тимчасовими, що дозволить частково нівелювати невиконання плану січня протягом майбутніх місяців. Навіть в умовах низьких планових доходів ліквідність уряду залишалася достатньою, щоб здійснювати виплати, включаючи обслуговування боргу, в лютому. Тому зараз немає підстав для перегляду державного бюджету", - кажуть в Мінфіні.

У відомстві нагадали, що підставою для коригування державного бюджету, згідно з Бюджетним кодексом, є недоотримання планових надходжень в загальний фонд держбюджету більш ніж на 15% за підсумками кварталу, а також відхилення від прогнозу, врахованого при затвердженні держбюджету на відповідний період.

"У разі перегляду макроекономічного прогнозу Міністерством розвитку економіки та прийняття нового прогнозу урядом, Мінфін здійснить оцінки впливу оновленого прогнозу на показники бюджету, й лише після цього приймати рішення про доцільність внесення змін до державного бюджету на 2020 рік", - наголошується в повідомленні міністерства.

У Мінфіні зазначили, що керуються принципом збалансованості, згідно з яким витрати бюджету мають відповідати обсягу надходжень на відповідний бюджетний період.