Мінфін: наглядові ради держбанків розробляють плани зменшення портфелю NPL

Все про економіку та фінанси

Директор департаменту фінансової політики Міністерства фінансів Дмитро Олійник констатує, що одним з ключових завдань для наглядових рад держбанків є розробка та надання на розгляд Раді з фінансової стабільності планів по роботі з ключовими проблемними боргами з метою зменшення портфеля непрацюючих кредитів, які мають бути погодженими Нацбанком і Мінфіном.

"Виконання цих планів буде моніторитись на щоквартальній та річній основі, а також буде включено як один з показників ефективності діяльності банків (KPI)", - сказав Дмитро Олійник під час публічної дискусії.

За його словами, сьогодні держбанки використовують весь доступний їм перелік інструментів по роботі з портфелем непрацюючих кредитів. Так у вересні 2019 року було продовжено дію закону «Про фінансову реструктуризацію», а в жовтні 2019 введено в дію Кодекс України з процедур банкрутства.

Участь у дискусії також взяли директор департаменту фінансової стабільності НБУ Віталій Ваврищук, член наглядової ради Укрексімбанку, урядовий уповноважений з управління державним боргом Юрій Буца, член наглядової ради Приватбанку Еран Кляйн та екс-голова Центробанку Японії пан Масаакі Ширакава.

За даними НБУ, частка непрацюючих кредитів у банках вперше за останні роки опустилася нижче 50%. Сума NPL на початок 2020 року складала 530,8 млрд грн. Основними чинниками покращення якості кредитних портфелів стало зростання нового роздрібного кредитування (на близько 30% рік до року), через що за 2019 рік частка непрацюючих кредитів у цьому сегменті зменшилася на 11,9 в.п. до 34,1%. Великий вплив на зниження частки непрацюючих кредитів мали значні реструктуризації кредитного портфеля двома держбанками на суму понад 30 млрд грн за рахунок механізму добровільної фінансової реструктуризації. З урахуванням цих заходів, державні банки (крім Приватбанку) скоротили частку непрацюючих кредитів з 55% до 49%.