Мінфін: МВФ турбують питання КСУ, НАБУ, САП, ВРП

Все про економіку та фінанси

Заступник міністра фінансів Юрій Драганчук в інтерв`ю для журналу "Кореспондент" таким чином поточний статус-кво в співпраці між Україною та МВФ:

"Всі структурні маяки, які у нас були, вже виконані. І формальних передумов для того, щоб не давати нам транш або не присилати місію, у МВФ немає. Але вони дивляться на загальну ситуацію в країні, яка зараз не зовсім позитивна.

Рішення Конституційного суду не представляє в кращому світлі нашу країну і, дійсно, може посилати якийсь негативний сигнал МВФ. Я сподіваюся, що спільними зусиллями конституційну кризу все-таки врегулюють.

Що стосується антикорупційної реформи, то є кілька пунктів, які викликають побоювання у МВФ. Це призначення Вищої ради юстиції, робота Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, робота і незалежність Національного антикорупційного бюро. Конкурс по САП пройшов, і в МВФ тепер дивляться, як це буде працювати. Персоналії - не головне.

По реформі Вищої ради юстиції (слід розуміти, малася на увазі Вища рада правосуддя, - ред.) і роботі НАБУ майже кожен день йде щільне спілкування представників МВФ з Мін`юстом та Офісом президента. Демонструється концепція і проекти документів, які будуть прийняті.

Була якась пауза в вересні, але зараз йде нормальний процес. Тому я думаю, що питання Фонду з антикорупційного напрямку будуть зняті. Все, що ми повинні були виконати, формально ми виконали. Все, що неформально турбує МВФ, знаходиться в процесі вирішення. Тому ми очікуємо від них позитивного сигналу - початку роботи місії Фонду. Це відкриє нам фінансування Євросоюзу та Світового банку".