Мінфін може випустити ОВДП на 20 млрд грн для докапіталізації банків і підтримки ФГВФО

Все про економіку та фінанси

У Меморандумі з МВФ передбачені можливість випуску ОВДП на 20 млрд грн для докапіталізації банків або фінансування ФГВФО.

У контексті політики в фінансовому секторі влада Україна взяла в т.ч. такі зобов`язання: 

"Ми будемо продовжувати докладати зусиль для забезпечення фінансової стабільності та обмеження фіскальних витрат. Нашими пріоритетами будуть: (i) здійснення цільової та тимчасової наглядової політики у відповідь на кризу COVID-19; (iі) подальше посилення вимог до капіталу банків після кризи; (iiі) зменшення обсягу старих непрацюючих кредитів (NPLs) та повернення активів банків, виведених з ринку; (iv) реалізація стратегії реформ для державних банків; (v) поліпшення фінансового стану Фонду гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО); vi) вдосконалення механізмів нагляду та виведення банків з ринку; (vii) розвиток небанківського фінансового сектору та фінансових ринків.

<....> Велика кількість виплат вкладникам після ліквідації понад 100 банків з 2014 року, а також низький рівень відновлення активів призвели до неплатоспроможності ФГВФО.

Міністерство фінансів та ФГВФО за погодженням з НБУ, МВФ та Світовим банком підготують до кінця липня 2020 року план з обмеженим терміном дії для відновлення платоспроможності ФГВФО до кінця 2021 року, зберігаючи стимули для максимального повернення коштів від збанкрутілих банків. Рада фінансової стабільності ухвалить цей план до кінця серпня 2020 року”.