Мінфін: малий бізнес із 1 березня зможе отримати часткові кредитні гарантії

Все про економіку та фінанси

Міністерство фінансів повідомляє, що з 1 березня держпрограма "Доступні кредити 5-7-9%" включатиме додаткову опцію - кредитні гарантії, яка "дозволить вирішити проблему відсутності або недостачі застави у позичальника" (цитата).

"За допомогою запуску другого компоненту програми "Доступні кредити 5-7-9%" ми фактично розблоковуємо інструмент доступного кредитування для тих підприємців, на яких банки до цього не звертали уваги. Йдеться про підприємців, які вирішили створити власну справу з нуля і окрім ідеї не мають ані прийнятного заставного майна, ані звітності й історії діяльності. І це важливо, адже програма має стати доступною для якомога ширшого кола підприємців. Звісно, у разі необхідності, діючий бізнес теж зможе отримати часткову кредитну гарантію, що покраватиме до 50% його кредиту за програмою "Доступні кредити 5-7-9%", - пояснив директор Офісу адміністрування проектів міжнародного фінансового співробітництва Мінфіну Руслан Гашев.

Станом на 26 лютого 2020 року Фонд розвитку підприємництва, який управляє програмою "Доступні кредити 5-7-9%", узгодив проєкт Договору про надання часткових кредитних гарантій з усіма діючими уповноваженими банками (Укргазбанк, Укрексімбанк, Приватбанк, Ощадбанк) та протягом найближчого часу планує їх підписати з тим, щоб починаючи з 01.03.2020 офіційно запровадити механізм кредитних гарантій в рамках Програми передусім для підтримки фінансування новостворених підприємств.

Як зазначається, один з банків уже підписав договір з Фондом, щоб уже з 1 березня клієнти змогли скористатися такою опцією, інші банки - на черзі. "Невдовзі можливість отримати кредитні гарантії стане доступна всім", - кажуть у Мінфіні.

Більше про програму "Доступні кредити 5-7-9%" - на сайті 5-7-9.gov.ua.