Мінфін і ДПС: програмні РРО почали працювати

Все про економіку та фінанси

Міністерство фінансів констатує, що з 1 серпня 2020 року безкоштовне фіскальне рішення для програмного РРО стало доступним для повноцінного використання на добровільній основі.

Як зазначається, станом на ранок 3 серпня в реєстрі програмних реєстраторів розрахункових операцій вже зареєстровано майже 22,5 тис. ПРРО.

"Запровадження програмного РРО є важливим кроком до детінізації економіки та спрощення умов ведення підприємницької діяльності. Програмне забезпечення «РРО в смартфоні» стане зручним і необтяжливим функціоналом для сумлінних платників податків. Урядом та Мінфіном розроблено та вчасно затверджено всю необхідну нормативну базу для повноцінного користування програмними РРО", - зауважує Мінфін.

Разом з тим, заступник міністр фінансів Світлана Воробей зазначає, що деякі галузі позбавлені можливості застосовувати програмні реєстратори розрахункових операцій (РРО) або "РРО в смартфоні" з технічних причин, пише "Інтерфакс-Україна".

"Ще на етапі розробки і впровадження ми зрозуміли, що для деяких галузей цей програмний продукт буде неможливо застосовувати. Наприклад, АЗС... Там є такі функції, які ПРРО поки що не забезпечує. На сьогодні вся ця галузь не зможе його застосовувати, - сказала вона в ході прес-конференції. - Це вже відображено в наших нормативних документах".

За її словами, ті підприємці, які сьогодні ще не мають обов’язку застосовувати РРО, можуть долучатись до тестування ПРРО.

"Враховуючи, що норми щодо обов’язкової фіскалізації наберуть чинності через п’ять місяців після запуску ПРРО, у всіх є можливість провести апробацію новітніх моделей РРО, набути досвід у використанні, взяти участь у виявленні їх «слабких» і «сильних» сторін та удосконаленні відповідно до потреб користувачів та учасників ринку", - зазначила С. Воробей.

Заступник голови Держаної податкової служби Наталія Калєніченко повідомила, що безкоштовне програмне рішення ДПС може бути застосоване для будь-якого пристрою, що підтримує операційні системи Android і Windows та має підключення до мережі Internet.

Н. Калініченко також пояснила, що два розроблені АРІ дозволять інтегрувати програмне забезпечення будь-якого ПРРО з фіскальним сервером ДПС. Тобто інші розробники зможуть випустити свій програмний продукт для суб’єктів господарювання, але лише за умови що він буде відповідати вимогам законодавства та технічним вимогам АРІ.

Запропоновані ДПС безкоштовні програмні РРО розміщені на вебпорталі служби у відповідному розділі «Програмні РРО». 

Державна податкова служба констатує, що  фіскальний сервер забезпечує фіскалізацію чеків в он-лайн режимі з програмними РРО.

"Тобто для фіскалізації розрахункових операцій як альтернативу касовим апаратам можна застосовувати програмні РРО, які встановлені на гаджети.

Передача даних від ПРРО до фіскального сервера здійснюється засобами комунікацій з використанням кваліфікованого електронного підпису або печатки. Безкоштовно електронні підписи та печатки можна отримати у кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг Інформаційно-довідкового департаменту ДПС.

Для надання інформаційної підтримки суб’єктам господарювання, які розпочинають застосовувати програмні РРО, роботу Контакт-центру ДПС подовжено до 20 год. 00 хв. У разі виникнення технічних, методологічних запитань необхідно звертатись за телефоном 0 800 501 007. Зауваження/пропозиції щодо функціоналу Фіскального сервера, його АРІ та безкоштовних ПРРО можна направляти на адресу: prro@tax.gov.ua. Окрім того консультацію щодо роботи програмних РРО можна отримати в центрах обслуговування платників.

Інформуємо також, що незважаючи на те, що тестовий період завершився, розробники програмних РРО та суб’єкти господарювання, можуть здійснювати тестування ПРРО та/або АРІ фіскального сервера, використовуючи тестових платників та їх ключі, перелік яких наданий у відповідному розділі банеру «Програмні РРО» за посиланням", - констатується в повідомленні ДПС.