Мінфін: держкомпанії втратили дивідендні пільги через невиконання інвестпрограм

Все про економіку та фінанси

Шість державних компаній, в т.ч. АТ "Укрзалізниця", ПрАТ "Укргідроенерго" та ПрАТ "Об`єднана гірничо-хімічна компанія" (ОГХК), втратили пільги по сплаті дивідендів за підсумками 2018 року, зокрема, через провал інвестпрограм, повідомила міністр фінансів Оксана Маркарова, пише "Інтерфакс-Україна".

"Щодо скасування для шести компаній пільг, які їм надали, то пільги ці надавалися попереднім Кабміном під кілька вимог: 1) Незаниження загальної суми сплати; 2) для певної інвестиційної програми розвитку. Так як обидві умови не були виконані, то пільги скасували", - зазначила глава Мінфіну.

За її словами, підвищення нормативу відрахувань по дивідендах держкомпаній має принести додаткові 2 млрд грн надходжень, тоді як наразі недовиконання цих надходжень склало 10 млрд грн.

Як повідомлялося, Кабмін у грудні підвищив норматив по виплаті дивідендів для шести держкомпаній, а виключення з виплати дивідендів у вигляді 30% від обсягу чистого прибутку залишили тільки для Ощадбанку. Уряд підвищив норматив виплати дивідендів за 2018 рік для АТ "Укрзалізниця", ПрАТ "Укргідроенерго" та ПрАТ "Об`єднана гірничо-хімічна компанія" (ОГХК) з 30% до 90% чистого прибутку. Базовий норматив відрахувань чистого прибутку на виплату дивідендів за підсумками 2018 року для підприємств з держчасткою зріс до 90% з 50% чистого прибутку.