Мінфін буде розглядати скарги на податківців, - нардеп

Все про економіку та фінанси

Уже розроблений законопроект про зміну системи адміністрування податків, в якому в т.ч. пропонується зробити Міністерство фінансів другою інстанцією у процедурі адміністративного оскарження рішень податківців, заявив в інтерв’ю для “Цензора” обраний нардеп від партії “Слуга народу” Данило Гетманцев, якого називають одним з основних претендентів на посаду керівника парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики.

“Щоб Мінфін виступав таким собі квазіарбітром. Вважаємо, що це дозволить внести об`єктивність в таку процедуру. Однак я б не покладав поки що надії на те, що платник податків відразу отримає сатисфакцію, бо наше податкове відомство роками жило за принципом: збирати податки треба по максимуму і за всяку ціну. Це створило природний конфлікт між платниками податків і фіскалами. Вони - вороги. Ось цю парадигму нам потрібно змінити.

Треба поступово відкриватися один одному. Що зараз робиться, наприклад, у Великобританії, Голландії, Австралії. У багатьох країнах світу відмовляються від формату взаємин "поліцейський-злочинець". Коли податкова - поліцейський, а платник податків - злочинець. Називається це "cooperative compliance". Цей процес полягає в співробітництві між особливої ​​платника податків та податкового органу таким чином, щоб вони координували свої позиції з різних питань. Тому що є дійсно проблемні питання, коли потрібно промовляти, як кваліфікувати ту чи іншу операцію. Для того, щоб правильно декларувати, уникнути подальших суперечок, підприємці узгоджують досить відкрито свої дії. Тобто платник податків відкривається для податкової і навпаки. І тоді ніхто не несе відповідальності, якщо була допущена якась помилка з обох сторін.

Тому на сьогодні на процедуру адміністративного оскарження, звичайно, не варто дивитися як на щось об`єктивне при розгляді спорів. Ми повинні розуміти, що це шлях, який ми повинні пройти разом, не близький. Він на кілька років”, - зазначив Д. Гетманцев.