Мінфін - про програму "5-7-9%": кредити отримує кожний 5-ий підприємець-заявник

Все про економіку та фінанси

Міністр фінансів Сергій Марченко в ефірі "1+1" заявив, що з лютого до липня цього року 75% кредитів, які були видані для малих та середніх підприємців (з річним доходом до 2 мільйонів євро), були видані за програмою «Доступні кредити 5-7-9%».

Мінфін констатує, що за даними Фонду розвитку підприємництва, кожен 5-й підприємець, який відповідає базовим критеріям програми та звернувся до банку з пакетом документів, отримує позитивне рішення за програмою. Відмови ж отримують підприємці, які не можуть довести банку свою платоспроможність, мають негативну кредитну історію, бізнес яких вже обтяжений кредитами неспівмірними з результатами його операційної діялності, зауважують у Фонді.

«Вже на етапі підготовки урядової постанови ми максимально спростили правила, аби уникнути корупційних ризиків та зробити їх максимально зрозумілими для клієнта. Однак, хочу підкреслити, що усі ключові рішення щодо видачі кредиту приймаються на рівні банку відповідно до встановлених процедур. І слід пам`ятати, що йдеться саме про кредитну угоду, відтак суворі вимоги уповноважених банків до учасників Програми, продиктовані, в першу чергу, їх корпоративними політиками та необхідністю захисту вкладників», - зауважив  С. Марченко.

Як повідомлялося, станом на 10 серпня уповноважені банки в рамках програми «Доступні кредити 5-7-9%» вже видали 1991 кредит на загальну суму 4,227 млрд грн.