Міненерго: Укргазбанк і Ощад нададуть кредити "Центренерго" для закупівлі вугілля

Все про економіку та фінанси

Міністерство енергетики заявило, що за дорученням президента Володимира Зеленського завершило медіацію між представниками вуглевидобувних підприємств та ПАТ «Центренерго».

"Результатом складних перемовин стало укладання контракту щодо відновлення постачання українського вугілля на ТЕС державної генеруючої компанії ПАТ «Центренерго»", - йдеться в заяві Міненерго.

Крім того, констатується, що для відновлення роботи державних і приватних шахт, а також своєчасного розрахунку за вугілля з боку «Центренерго», "за сприянням міністерства були залучені державні банки Укргазбанк та Ощадбанк".

"Сторони досягли попередніх домовленостей щодо відкриття кредитної лінії для ПАТ «Центренерго».

Отримання кредитних коштів дозволить ПАТ «Центренерго» розширити закупівлі вітчизняного вугілля. Відповідно шахти, що зараз перебувають у вимушеному простої, відновлять видобуток, а гірники зможуть повернутися до роботи. Гарантії відновлення роботи держшахтами були отримані від вуглевидобувних підприємств", - зазначають в Міненерго.

Раніше в "Центренерго" повідомляли про намір залучити кредити в Укргазбанку та Ощадбанку на 1,3 млрд грн.

«Ми очікуємо запуск великих вуглевидобувних об’єднань вже з понеділка. Подальші зусилля міністерства будуть спрямовані на доопрацювання чинної моделі ринку електроенергії, викривлення якої призвели до кризи, у тому числі, для вітчизняних гірників», - прокоментувала досягнуті угоди в.о. міністра енергетики Ольга Буславець.

У п`ятницю "Центренерго" повідомило, що погодило з компанією ДТЕК Ріната Ахметова умови договору на поставку вугілля для теплових електростанцій, констатує "БізнесЦензор".

17 червня Кабінет Міністрів за ініціативи Міненерго прийняв рішення щодо пріоритетного використання вітчизняного вугілля на тепловій генерації.

1 травня уряд ввів загороджувальне мито на енергетичне вугілля в розмірі 65% на вугілля з Російської Федерації.

На минулому тижні О. Буславець заявляла, що "Центренерго" продовжує використовувати природний газ для виробництва електричної енергії, попри рішення Кабміну щодо пріоритетного використання вітчизняного вугілля на ТЕС.

При цьому за її словами, "Центренерго" при закупівлі вугілля має надавати пріоритет держшахтам.

Близько 90% енергетичного вугілля в Україні видобуває ДТЕК Ріната Ахметова

Раніше була інформація, що газ і вугілля для "Центренерго" постачали структури з орбіти Ігоря Коломойського і його партнерів.