Міненерго: тарифи на електроенергію для населення потрібно підвищити

Все про економіку та фінанси

В. о. міністра енергетики Юрій Бойко заявив, що Міністерство енергетики пропонує з початку 2021 року переглянути тарифи на електроенергію для побутових споживачів на фоні того, що вже на сьогодні ціна електроенергії як товару в структурі чинних тарифів становить лише 1 коп/КВт-год (при ринковій ціні близько 1,4 грн/кВт-год), а з грудня та січня зросте вартість транспортування, що зробить поставку для населення збитковою для постачальників універсальних послуг, пише "БізнесЦензор" з посиланням на ExPro Consulting.

"Безумовно, підходи до формування тарифів будуть змінені, але дата, графік, обсяг - це ще предмет дискусії з метою пошуку максимально збалансованого рішення", - сказав він, додавши, що рішення ще готується для розгляду на засідання Кабінету Міністрів.

За словами Бойка, вартість електроенергії як товару в структурі тарифу для населення становить 1 коп/КВт-год. "На сьогодні побутовий споживач сплачує за електроенергію виробнику 1 копійку", - сказав він.

Бойко додав, що вартість транспортування електроенергії населенню з урахуванням тарифу постачальника універсальних послуг становить 1,03 грн/кВт-год, а середній по Україні тариф для населення становить 1,04 грн/кВт-год.

Таким чином, за словами глави Міненерго, в чинних тарифах для населення оплачується тільки поставка електроенергії. 

"У грудні тариф НЕК "Укренерго" з 24 стає 31 коп/КВт-год, відповідно, доставка електроенергії для всіх споживачів, в тому числі побутових, зростає на 7 коп/КВт-год, що робить планово збитковою діяльність навіть при покупці електроенергії за 1 копійку. Це все не може довго працювати при такій моделі", - сказав в. о. міністра.

За словами Бойка, з 1 січня 2021 року буде введено нові ставки тарифів на розподіл на основі стимулюючого тарифоутворення, що разом з підняттям тарифу на передачу підвищить середню вартість доставки електроенергії по Україні з 1,03 до 1,37 грн/кВт-год і збільшить збитки постачальників універсальних послуг.

В.о. глави Міненерго зазначив, що щорічні дотації через занижені тарифи на електроенергію для населення досягли 65-70 млрд грн, пише РБК-Україна.

"Постачальники купують електроенергію для населення за ринковою ціною, продаючи населенню собі в збиток. Збиток - 65-70 млрд грн", - сказав він.